Witam serdecznie. Dzisiaj kontynuujemy naszą wyprawę w świat Ethereum. Po tym jak zrozumieliśmy główne założenia projektu. Po tym jak zainstalowaliśmy portfel Metamask. Teraz pora połączyć Metamask z portfelem sprzętowym. Po to, abyśmy w przyszłości mogli korzystać z portfela sprzętowego do dokonywania interakcji z zdecentralizowanymi aplikacjami. Tak więc do dzieła

Krok pierwszy, to uruchomienie portfela Metamask. Aby to zrobić, w pasku narzędziowy naszej przeglądarki odnajdujemy ikonę liska i klikamy ją. Uruchamia się nasz portfel:

Wprowadzamy nasze hasło zabezpieczające (1), a następnie klikamy w guzik LOG IN (2).

Jesteśmy zalogowanie do portfela. Aby dodać do niego portfel sprzętowy klikamy w znajdujący się w prawym górnym logu avatar naszego konta.

Wyświetli się nam menu, z którego wybieramy Connect Hardware Wallet

Na kolejny ekranie mamy możliwość wybranie rodzaju portfela sprzętowego jakim dysponujemy i jaki chcemy podłączyć (1). W moim przypadku będzie to Ledger. 

Zanim go wybierzemy i klikniemy Connect (2), podłączamy nasz portfel sprzętowy do komputera. Aktywujemy go podając PIN zabezpieczający oraz włączamy w nim aplikację Ethereum. 

Mając podłączony portfel sprzętowy, z aktywną aplikacją Ethereum, klikamy na guzik Connect.

Pojawi się ekran odblokowania portfela. Jak widzisz, w moim przypadku wszystkie listowane konta w sekcji Select an Account są puste. Jeśli Twoje używane konto Ethereum jest tutaj wyświetlone, po prostu je zaznacz. Możesz pominąć wtedy następny krok instrukcji. 

Powodem braku wyświetlenia, używanego przeze mnie konta, jest wybranie niewłaściwej HD Path w zaznaczonym powyżej polu. 

Domyślny wybór to Ledger Live. Wyświetla on konta Ethereum utworzone przy pomocy aplikacji Ledger Live. Moje konto zostało utworzone zanim jeszcze aplikacje Ledger Live istniała. Dlatego klikam w to rozwijane menu:

I wybieram zaznaczoną strzałką pozycję Legacy (MEW / MyCrypto).

Następnie na liście wyświetla się już moje pożądane konto. Zaznaczam je, po czym klikam guzik Unlock

Na ekranie widzimy stan naszego portfela sprzętowego. Po lewej stronie znajduje się informacje o znajdujących się na Ledgerze tokenach. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie transakcji. Tym zajmiemy się w następnym odcinku.

Tradycyjnie zapraszam do zostawiania komentarzy. Możesz też anonimowo wypełnić dwu minutową ankietę, która pomoże mi pisać lepsze teksty dla Ciebie.

2 comments add yours

 1. WAŻNE dla LEDGER!!!!
  W aplikacji Etherum w jej opcjach MUSI być włączona opcja “Contract Data Allowed” inaczej przy próbie połączenia pojawi się komunikat: “Zabezpieczenia Windows
  Sprawdzanie Twojej Tożsamości
  Nie można zakończyć logowania”
  lub podobny a potem nie będzie widoczny stan konta w metamasku.

  • Dzięki wielkie za ten komentarz. Sporo osób się zgłaszało z tym problemem na Windows. Na pewno będzie to pomocne

Leave a Comment