Witam serdecznie w kolejnym artykule poświęconym Ethereum i portfelowi MetaMask. W dzisiejszym odcinku zajmiemy się przeprowadzeniem transakcji. Wyślemy tokeny z naszego portfela na inny adres. Tak więc do dzieła.

Pierwszy krok to uruchomienie naszego portfela. W tym celu klikamy w ikonkę liska znajdującą się w pasku narzędziowym naszej przeglądarki. Jeśli nie możesz znaleźć tam odpowiedniej ikonki, to zapraszam do instrukcji instalacji portfela Metamask

W tym momencie portfel prosi nas o podanie hasła do portfela. Hasło to utworzyliśmy w momencie jego zakładania. Wpisujemy je w pole Password (1), a następnie klikamy guzik LOG IN (2).

Po zalogowaniu się widzimy ekran główny naszego portfela. W celu dokonania transakcji należy kliknąć w oznaczony strzałkami guzik Send. W tym miejscu jeszcze wcielę się w rolę Captain Obvious i wspomnę, że przed dokonaniem transakcji, należy mieć jakieś środki w portfelu 1 1. Pisząc to zdanie, miałem nadzięję, że odczytasz je głosem Piotra Fronczewskiego, lektora w grze Baldur's Gate, wypowiadającego legendarną frazę: "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę". Posłuchajmy tego jeszcze raz × .

Kolejny krok to wybranie odbiorcy naszej transakcji. W polu oznaczonym jako (1) Add Recipient możemy wprowadzić adres odbiorcy na następujące sposoby:

 • wpisując bądź wklejając jego adres sieci Ethereum (zaczynający się od 0x)
 • wpisując bądź wklejając jego adres w standardzie ENS (Ethereum Name Service). Jest to odpowiednik domen ze znanego nam internetu. Zamiast trudnego do zapamiętania adresu zaczynającego się od 0x i składającego się z losowych znaków, mamy ludzkie nazwy, dokładnie tak samo jak przy domenach internetowych 2 2. Więcej dowiesz się z sekcji Ethereum Name Service w serwisie EthHub ×
 • Możemy przeszukać naszą książkę adresową
 • Ikonka po prawej stronie pola pozwala na zeskanowanie adresu z kodu QR. Przed skorzystaniem z tej opcji po raz pierwszy będzie wymagane udzielenie pozwolenia na dostęp do kamery wbudowanej w Twój komputer.

Opcja Transfer between my accounts (2) służy do dokonania transferu pomiędzy Twoimi portfelami, które są obecnie obsługiwane przez MetaMask.

Opcja Recents (3) to historia ostatnio używanych adresów.

Niezależnie z której opcji wprowadzenia adresu skorzystasz, upewnij się że wprowadzony adres jest na pewno tym, na który chcesz dokonać transakcji. Sprawdź czy kilka pierwszych i ostatnich znaków na pewno zgadza się z adresem, który otrzymałeś od odbiorcy transakcji.

Po wybraniu odbiorcy przechodzimy dalej:

Pole oznaczone jako (1) zawiera adres odbiorcy naszej transakcji. A dokładniej pierwsze i ostatnie znaki tego adresu. Jest to wystarczająca informacja, żeby zweryfikować, czy to jest napewno ten adres, na który chcemy dokonać transferu środków.

Na poprzednim ekranie wspomniałem, że odbiorcę można wyszukać ze swojej książki adresowej. Pole oznaczone jako (2) służy do dodania adresata bieżącej transakcji do książki adresowej.

Pole Asset (3) służy do wybrania waloru jaki chcemy transferować. Domyślnie jest to Ether (ETH). Ale może być to także dowolny inny posiadanych przez nas token Ethereum. Aby wybrać inny walor wystarczy kliknąć na to pole. Wyświetli się tam lista posiadanych przez nas tokenów, z której wybieramy interesujący nas token.

Kolejne pole to Amount (4). Określa ono ilość waloru wybranego w poprzednim polu, jaką chcemy przetransferować do odbiorcy. Portfel pokazuje nam poniżej wyrażoną w dolarach wartość wybranej przez nas kwoty.

Kolejna opcja to Transaction Fee (5), czyli opłata dla górników za dodanie naszej transakcji do bloku. Im wyższa, tym chętniej to zrobią i nasza transakcja zostanie szybciej wykonana. Mamy do wyboru trzy opcje – Slow (Wolna), Average (Średnia) oraz Fast (Szybka), wraz z informacją ile będą one kosztować. Należy pamiętać, że Transaction Fee zawsze jest opłacalne w Etherze. Nawet jeśli transakcja dotyczy innego tokenu. Dlatego na portfelu zawsze musimy mieć pewne jego ilości, aby móc opłacić te Transaction Fee.

No i finalnie guzik Next (6) prowadzący nas dalej, do podsumowania transakcji.

Zanim jednak go klikniemy, omówimy sobie ten ekran jeszcze raz. Wypełniony konkretnymi danymi realizowanej przeze mnie transakcji.

W transakcji tej dokonuje transferów tokenu DAI 3 3. Dai to zdecentralizowany, oparty o kryptowaluty stablecoin dla dolara amerykańskiego. Więcej informacji znajdziesz znajdziesz na anglojęzycznej stronie projektu. × w ilości 100 sztuk. W momencie dokonywania transakcji są one warte 0.586 ETH. Wybrałem opcję szybkiego dokonania transakcji, za którą zapłacę równowartość około 21 centów.

Klikamy w oznaczony strzałkami guzik Next aby przejść do kolejnego ekranu, gdzie będzie miało miejsce podsumowanie transakcji.

Guzik Edit (1) służy do powrotu do poprzedniego ekranu i edycji danych transakcji. Skorzystamy z tej opcji jeśli zauważymy, że popełniliśmy jakiś błąd wprowadzając dane na poprzednim ekranie.

Pole oznaczone jako (2) pokazuje z którego naszego konta MetaMask dokonujemy transakcji i jaki adres będzie jej odbiorcą. Warto ponownie zweryfikować, czy na pewno dokonujemy transfery tam gdzie chcemy, sprawdzając pierwsze i ostatnie znaki adresu odbiorcy.

Pole oznaczone jako (3) informuje nas co jest przedmiotem transakcji. W tym przypadku jest to 100 tokenów DAI o wartości około 0.586 Etheru.

Kolejna pozycja (4) to informacja o opłacie dla górników (Transaction Fee). Wyrażona jest zarówno w Ethere jak i w dolarach (21 centów w tym przypadku).

Dalej mamy podsumowanie całej transakcji (5). Jest to zsumowanie informacji z pozycji numer (3) i (4).

Finalnie mamy guzik Confirm (6), którym podpisujemy transakcję i wysyłamy ją do sieci. Jeśli korzystasz z konta zintegrowanego z portfelem sprzętowym, to po wciśnięciu tego guzika będziesz musiał potwierdzić transakcję na swoim portfelu sprzętowym.

Nasza transakcja została wysłana do sieci i oczekuje na potwierdzenie. Strzałka wskazuje jej aktualny status (Pending). Jeśli klikniemy na transakcję, będziemy mogli zobaczyć jej szczegóły:

Klikając na ikonę oznaczoną strzałką będziesz mógł podejrzeć transakcję w serwisie EtherScan. Serwis ten to tak zwany block explorer. Pozwala wyglądanie przeglądać z poziomu przeglądarki zawartość blockchaina Ethereum: transakcje, adresy, smart contracty etc. Nasz transakcja początkowo wygląda następująco:

Wśród wielu informacji na jej temat zaznaczyłem jedną. Jest to przewidywany czas, jaki może zająć potwierdzenie tej transakcji. W tym przypadku prognoza wynosiła około 2 minut, jednak już po upływie kilkudziesięciu sekund transakcja została potwierdzona:

Co widać na statusie Confirmed wskazywanym przez pierwszą strzałkę. Druga strzałka ponownie wskazuje na otwarcie transakcji w serwisie EtherScan.

Brawo! Właśnie dokonałeś pierwszej transakcji Ethereum przy pomocy portfela MetaMask. W kolejnym odcinku naszych przygód z liskiem MetaMaskiem ruszymy na spotkanie z zdecentralizowaną giełdą, gdzie dokonamy transakcji wymiany tokenów. Do zobaczenia.

Tradycyjnie liczę na Twój feedback odnośnie artykułu. Napisz mi w komentarzu, jaką wartość z niego wyniosłeś, a czego Ci w nim zabrakło. Jeśli nie chcesz zabierać głosu publicznie, może wypełnić anonimową dwu minutową ankietę.

69 comments add yours

 1. “Jeśli korzystasz z konta zintegrowanego z portfelem sprzętowym, to po wciśnięciu tego guzika będziesz musiał potwierdzić transakcję na swoim portfelu sprzętowym.”
  Na tym etapie u mnie wszystko się wysypuje tzn. mam podpięty portfel sprzętowy, podałem pin, wszedłem w aplikacje Ethera i nie pokazuje mi się żadne żądanie potwierdzenia transakcji. W ustawieniach aplikacji Ethera na Ledgerze też na wszystko zezwoliłem. Ktoś może pomóc? Wszystkie transakcje są finalnie anulowane.

  • Chyba Piotrze wiem w czym jest problem.

   Najprawodopodobniej nie masz w aplikacji Ethereum na ledgerze włączonej obsługi smart contractów.

   W aplikacji Ethereum na ledgerze wejdź w Settings -> Contract Data -> Yes

 2. Dzień dobry mam problem z weryfikacja i z programem który przekształca i szyfruje maja peace, oraz dokonałem tranzakcji mam datę ale nie znam miejsca odebrania sprzedaży tokena znam adresy loraz klucze co mam dalej robić z tym.

  • Cześć Marcin,

   Nie jestem w stanie wydedukować, co dokładnie chcesz zrobić i czego potrzebujesz. Opisz proszę swój problem dokładniej

 3. Swietny blog i kanał. Jeżeli moge prosić CIe o pomoc.
  Mam meta mask na chrome wpłaciłem ETH z coinbase , jest w metamask w odebranych ale saldo jest na pomarańczowo i napisane ( dane moga być nie aktualne ) Czekam już 3 dzień może wiesz w czym jest problem pozdrawiam

  • Najprawdopodobniej problemu nie ma.

   Jeśli masz na blockchainie potwierdzenie transakcji, to znaczy, ze środki dotarły.

   Jakby MetaMask robił problemy z ich późniejszym transferem (nie sadze by tak było), to masz opcje resetu Opcje -> zaawansowane -> reset

  • Cześć Szymon,

   Dzięki za komentarz. Chętnie pomogę Ci rozwiązać Twój problem.

   Jest to jednak bardzo ciężkie, gdy piszesz ten generycznie, w jednym zdaniu.

   Generalnie powinieneś postępować zgodnie z krokiami z tego artykułu, wstawiając jako odbiorcę adres, który Binance podaje Ci do depozytów.

   Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej odpowiedzi, to opisz proszę dokładnie gdzie tkwi problem. Co robisz, co dzieje się nie tak?

 4. Witam Panie Piotrze,
  Dzis rano przy przelewie ETH z Binance na Ledger X wybralem BEP20. Zgodnie z filmem https://www.youtube.com/watch?v=DGIXacjlSjw zainstalowalem wtyczke Metamask. Udało mi sie podpiąc Ledger oraz podejrzeć srodki na RPC Binance. Niestety przy próbie przelewu na adres ETH spowrotem na BEP20 (BSC) na Binance cały czas mam PENDING. Transakcji nie widać https://bscscan.com/

  Resetowalem historie. W aplikacji Ethereum na ledgerze mam YES przy Settings -> Contract Data

  • Cześć,

   Nie za bardzo jestem w stanie Ci pomóc, bo nie rozumiem co dokładnie chcesz zrobić. Nie wiem co kryje się pod pojęciem “Niestety przy próbie przelewu na adres ETH spowrotem na BEP20 (BSC)”. Jeśli chcesz przelać środki z Ethereum na BSC (bądź odwrotnie), to nie możesz tego zrobić transakcją na blockchainie. Musisz to zrobić albo za pomocą giełdy, albo bezpośrednio z własnego portfela, ale przy wykorzystaniu mostu takiego jaka Binanace Panama https://www.binance.org/en/bridge

   pozdrawiam,

   Piotr Misiurek

 5. Witam mam problem . Przelałem swoje tokeny erc-20 na Metamaska ale nie mam na nim ETH . Nie mam jak opłacić transaction fee mimo że posiadam środki . Czy jest jakaś opcja zamiany tych tokenów co mam na portfelu zamiany na ETH ? Czy muszę jednak mieć ETH i nie da się tego obejść . Pozdrawiam .

 6. Witaj Piotrze, mój kłopot jest taki że wpłaciłem środki na Metamask (połączony z Ledger) ETH i token ERC20. Dodałem też sieć Binance Smart Chain i przelałem BNB i token BSC. Wszystko widzę w Metamask (i na ETH skan oraz BSC skan), ale nie moge tego wypłacić z powrotem na giełdę. Eth mogę wypłącić w Ledger Live ale BNB już nie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, chyba już całego youtube obejrzałem i nic nie mogę z tym zrobić. Pomóż proszę.

  • Wypłacaj z poziomu Metamaska połączonego do BSC, a nie przez ledger live. Podzdrawiam

 7. Panie Piotrze, czy istnieje jakaś możliwość zobaczenia i wyeksportowania do pliku historii transakcji na Metamask? Pozdrawiam!

  • Wrzuć swój adres na Etherscan.io i będziesz mieć całą historię transakcji.

   Na dole listy po prawo jest opcja eksportu do CSV

  • Panie Piotrze pytanko mam chce zesłapowac kryptp USDT na matahero( mam jakies 8d dolców w ETH) robie swap a tu mi pisze ze za mało ETH zeby za tegobswapa zaplacic to ile w tym metamask jeden swap kosztuje szok!! (USDP ZA 333 DOLCE swap na METAHERO) czy to norma za takie zleceni taka wysoka cena pozdrawiam i prosze o odp

 8. Witam,
  Panie Piotrze mam problem z opłatami. Przelew eth z Binance na Metamask o wartości jedynie 100 dolarów kosztuje mnie aż dodatkowe 60 zł. Rozumiem, że jeżeli chcę uniknąć tej opłaty muszę przejść w portfelu Metamask na binance smart chain i z giełdy Binance wysłać BNB za, które opłata wyniesie mnie znacznie mniej, czy może są inne sposoby ?

  • Tak, może korzystać z innej sieci, np. BSC, aby opłaty były niższe. Ale wtedy należy na tą sieć przenieść swoje tokeny (co niestety wymaga jeszcze uiszczenia opłaty transakcyjnej na Ethereum). Mówiliśmy o tym podczas webinaru https://www.youtube.com/watch?v=ubu7JJVaAzs&t=8s

 9. Dzień dobry,

  Panie Piotrze mam w kolejce 8 transakcji i są od 3 dni w toku. Anulowanie kosztuje. Jak skasować kolejkę, nie ponosząc kosztów?
  Przeładowałem zlecenia jedno za drugim.

  • Raczej nie mam opcji bez kosztowej, chyba że wyznaczyłeś bardzo niską cenę gasu i górnicy już porzucili Twoją transakcję (status dropped na Etherscanie).

   W innym przypadku trzeba będzie zapłacić za transakcje anulujące. Instrukcje jak to zrobić znajdziesz w tym wideo: https://youtu.be/gHMfIWydycg

 10. Bardzo Panu dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Udanego dnia, pozdrawiam Pana 🙂

 11. Czy można bezpośrednio przelać USDC z portfela ETH na portfel BSC ? I co się stanie jak się przeleje?

 12. Czy można przelać ETC na Myetherwallet? Jeśli nie to dlaczego a jeśli tak to jak dodać ETC, kontrakt tokena jaki znalazłem nie ksieguje mi środków.
  Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Dawid

 13. Witam Panie Piotrze,
  Zakupilem ledger X i po zainstalowaniu appek oraz ledger live zaczalem przesylac coiny z gieldy binance. Zaczalem od doge coina oraz xrp ktore otrzymalem w szybkim czasie. Nastepnie przystapilem do eth i niestety ich nie otrzymalem. Sprawdzilem historie binance i transakcja jest potwierdzona a na apce ledger live nie ma po niej sladu.
  Czy jest mozliwosc odzyskania wyzej wspomnianego eth?
  z gory dziekuje i pozdrawiam.

 14. Dzień dobry,

  Panie Piotrze mam w kolejce 10 transakcji i są od kilku dni w toku.. Jak skasować kolejkę, gdy kopiuje swoj adres i wklejam go na etherscan pokazuje mi tylko 1 transakcje i jest to pierwsza transakcja z ktorej wyslalem ether z binance na metamask i teraz chciałbym wyslac z metamaska na binanca a nie moge i nie wiem co jest grane prosze o pomoc.

  • Jeśli na Etherscanie nie ma żadnych z tych transakcji, które zalegają w kolejcie w Metamask, to najprawdopodobniej oznacza to, że zostały one już dawno odrzucone przez górników, bo miały bardzo za mały gas. Jeśli tak jest, to powinien być Pan w stanie po prostu zrobić kolejne transakcje.

   Jakby dalej Pan nie dawał rady, to polecam obejrzeć to nagranie: https://youtu.be/gHMfIWydycg Tam pokazałem wszystko co można robić z transakcjami i jak one dokładnie działają

   W razie dalszych problemów zapraszam do kontaktu mailowego i umówienia na prywatne konsultacje

 15. Witam. Mam jedno pytanie na które czytając ten i inne artykuły nie znalazłem odpowiedzi. Otóż mam coinbase Wallet gdzie mam eth i inny token Erc20 UBT. Przelew na eth kosztuje mnie 3$ a UBT już 30$. Nie bardzo to rozumiem. Byłbym bardzo wdzięczny za techniczna odpowiedź.

  • Transakcje na Ethereum kosztują w zależności od tego jak bardzo są skomplikowane. Przelew Etheru to najprostsza możliwa transakcja. Natomiast transfery tokenów są już bardziej skomplikowane, a co za tym idzie bardziej kosztowne. Co więcej różne tokeny dokonują różnych operacji podczas dokonywania transferów, dlatego też cena transferu różnych tokenów również będzie się od siebie różnić.

   Rozwinięcie kwestii płatności za transakcje znajdziesz w tym tekscie: https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2019/08/25/zrozumiec-ethereum/#O_co_chodzi_z_tym_gasem

 16. Witam, Panie Piotrze mam problem z wykonaniem przelewu na metamask, chcialbym wplacic pieniadze na moj portfel ale niestety za kazdym razem wyskakuje blad ze cos poszlo nie tak, probowalem z obu kart Mastercard i niestety platnosc nie moze dojsc do skutku co moze byc przyczyna ? Z gory dziekuje za odpowiedz !

 17. Witam, mam pytanie bo przelałem z bianace na metamska ( tylko na sieć smart chain). Tam zrobiłem swap na eth i jak przelać teraz z sieci smart na sieć główną czyli eth ?

  • Możesz wykorzystać Binance Bridge

 18. Wysłałem usdt z binance na metamask ale nie wiem czemu nie dotarły. Gdzie może być problem?

  • Mogą być dwie kwestie.

   Albo wysłałeś je na inną sieć niż patrzysz (na BEP20 na Binance Smart Chain, a patrzysz na Ethereum).

   Albo wysłałeś je po dobrej sieci, tylko nie dodałeś tokenu do portfela. Zobacz w block explorerze czy tam je widać i następnie postępuj zgodnie z instrukcją z tego filmu https://youtu.be/Feex7Rc7gmQ

 19. Witam,
  MYŚLĘ ŻE WIEM GDZIE ZROBIŁEM BŁĄD, LECZ PROSZĘ O POTWIERDZENIE.
  Wysłałem ETH na MetaMaska po sieci BSC (bo jak cebulak chciałem przyoszczędzić na opłatach transakcyjnych). ETH na MetaMasku nie zostało zaksięgowane (zarówno na portfelu na sieci ETH jak i na BSC ich nie widać).
  Domyślam się, że powinienem najpierw zamienić ETH na jakiś token BSC i wtedy przelać te tokeny na Metamask. CZYLI ROZUMIEM ŻE MOJE ETH przepadło? 🙁

  • Nie, nie powinno przepaść. Skontaktuj się ze mna na priv i prześlij swój adres, to rzucę na to okiem

 20. Dziękuje za odpowiedź.

  Z racji tego, że nie posiadam, żadnych mediów społecznościowych, nie bardzo wiem jak skontaktować się na priv. Posiadam jedynie e-mail.
  Sprawa nie dotyczy wielkich pieniędzy, ale zawsze szkoda.
  Rozumiem, że chodzi o adres Metamask. Jeżeli tak to adres mogę podać tutaj, w końcu jest publiczny.
  Adres Metamask:
  0xD5ea1C52cD7D97D733c30Df9a5C2115c39946f95

  Jeszcze raz dziękuje za poświęcony czas.

 21. Witam . Przelalem z Binance na Metamaska ETH za pomoca: binancec smart chain.
  Czy teraz moge uzyc moje ETH na innych lancuchah ?
  Na przyklad na uniswap.
  Dziekuje.

  • Jeśli przelałeś je na Binance Smart Chain to tylko na tej sieci możesz z ich korzystać.

   Jeśli chcesz przejść z nim na Ethereum, to musisz skorzystać z mostu Binance Bridge: https://www.binance.org/en/bridge

 22. Hej, mam środki na Metamask tylko że są to BNB w siecie Smart Chain. Czy mogę zamienić je na ETH w sieci głownej Ethereum?

  • Masz tutaj trzy opcje:
   – wpłacić BNB na Binance i tam je sprzedać do ETH, aby następnie wypłacić je do siecie Ethereum
   – wymienić BNB na ETH onchain w sieci binance (np. na DEXie 1inch.exchange) a następnie ten ETH przenieść na Ethereum za pomocą Binance Bridge – https://www.binance.org/en/bridge
   – przenieść BNB przy pomocy Binance Bridge na Ethereum i tam je wymienić na ETH (np. na 1inch.exchange)

   pozdrawiam

 23. Witam,
  Jak przesłać ETH na tym samym koncie metamask z głównej sieci Ethereum na sieć BSC? Przecież adres portfela na różnych sieciach jest taki sam. Dodam że posiadam ETH na jednej i drugiej sieci (na tym samym koncie Metamask)
  Z góry dzięki za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  • Musisz skorzystać z jakiegoś mostu, tutaj chyba najlepszy będzie Binance Bridge

 24. Witam,
  Mam problem. Nie mogę wykorzystać wpłaconego ETH na portfelu Metamask. Transakcję wykonałem z giełdy Binance do mojego adresu metamask na sieci ETH (ERC20). Transakcja jest widoczna na etherscan jako zrealizowana, metamask pokazuje, że środki zostały odebrane, ale nie mogę ich wykorzystać.

  • Rozjaśnij proszę jak chcesz je wykorzystać i co świadczy o tym, że nie jesteś w stanie tego zrobić. Pomocny będzie też Twój adres portfela

 25. Witam,
  Chciałbym przelać przez binance bridge E$TH z sieci Ethereum na BCS.
  Technicznie wiem jak się to robi, z tym że mój metamask jest zabezpieczony ledgerem i jak tylko mam potwierdzić w ledgerze transakcję, to adres docelowy wyświetlony w ledger nie zgadza się z adresem metamask. Dlaczego? Dodam że nie potwierdziłem transakcji ponieważ się boję.

  • Po nie wysyłasz tych środków na swojego Metamaska, tylko do mostu, który potem na drugim chainie prześle Ci środki na Twój portfel.

   Metamask działa zawsze tylko w jednej sieci. Nie możesz nim bezpośrednio przelać środki na ten same adres na innej sieci. Dlatego musisz przelać to komuś (mostowi), na tej samej sieci, który następnie uwolni Ci odpowiednie tokeny na drugiej sieci.

 26. Witam panie Piotrze.
  Prosze o pomoc.
  Jakis czas temu kupilem token EverRise, zrobilem to bezposrednio z ich strony, porzez Metamask opcja SWAP.
  Niestety zrobilem to z portfela Ethereum ( Etherscan ). Dolary (550usd) pobralo, ale nigdzie teraz nie mam, nie widze potwierdzenia. To byla pierwsza moja transakcja, dzis wiem ze powinienem zrobic to porzez Pancakeswap, i przede wszystkim poprzez Bscan portfel. Czy jest szansa to odzyskac i w jaki sposob?
  Pozdrawiam, Borys.

 27. Witam.Jak przesłać tokeny w MetaMask między siecią ETH a BSC?
  W Metamask z sieci BSC chcę zrobić swap na YLD na sieć ETH.Da się coś takiego zrobić? Jezeli tak to jak? Jeżeli nie to jak to najłatiej zrobić?Proszę uprzejmie o odpowiedz.

  • Nie możesz tego zrobić bezpośrednio w MM. Aby przenieść środki na inną sieć musisz skorzystać z jakiegoś mostu. W tym przypadku najlepszy chyba Binance Bridge

 28. Witam

  Mam problem a mianowicie posiadam tokeny QBIT i chce je wypłacić próbowałem zrobić swap ale nie działa .
  Nie wiem czy da się tak zrobić żeby te QBIT zamienić na BNB (uzywam Smart Chain ) i bez pośrednio je wypłacić ?

 29. Dzień dobry
  Mam pytanie dlaczego przy potwierdzeniu przelewu na ledgerze pokazuje mi adres kontraktu a nie adres konta na jakie wysyłam środki//??
  Dlaczego tak?
  Transfer miedzy Metamaskiem a kontem MM zabezpieczonym ledgerem.

 30. Panie Piotrze. źle przelałem ETH z binance do smart chain w metamask. Mam juz dodany token w metamask i widze tam swoje ETH jako bep-20. Przeczytalem, że po za konwerterem bridge mogę je odesłać do binance ale wtedy już nie mogę pomylić sieci.

  “Sieć wpłat w Twoim portfelu spot Binance musi pasować do blockchaina, na którym aktualnie znajduje się Twój token. Po dostarczeniu możesz go poprawnie odesłać z powrotem do zewnętrznego portfela.”

  Czyli odsyłając eth PEG-20 do binance nie moge wybrac sieci ETH tylko znowu binance i dopiero na stronie binance konwersję?

 31. Witam,
  Chciałem zrobić swap z Hex na Eth – nie przechodzi na żadnej giełdzie (uniswap, 1inch, itd), tak jak by metamask blokował sprzedaż, chociaż zawsze metamask jest podłączony do giełdy. Gdy przy próbie transakcji klikam “pozwól giełdzie na sprzedaż/dostęp to zawsze jest canceled. Nawet na Metamask nie mogę zrobić swap w tą stronę. W drugą stronę, czyli eth-hex idzie bez problemu. Środki na MM są na opłaty. Gdzie jest błąd?

 32. Witam, mój portfel w metamask operuje w sieci BNB, posiadałem jednak trochę ETH i chciałem przelać na drugie subkonto w metamasku jednak eth się tam nie pojawiły, jak to cofnąć/doprowadzić do skutku?

 33. Witam,

  Niestety chciałem odesłać kryptowaluty na swoje konto BNB,
  W tym celu powinienem a wplikacji BNB wybrać opcję “wpłac” i przelać krypto na odpowiedni numer konta.

  Niestety poszedłem na łatwiznę i skopiowałem adres skąd te kryto przyszły czyli BNB Hot Wallet i wysłałem.

  Krypto przepadły ??

  Podaję numer transakcji: 0x7eba720f9fee78040d52e9876ba0f965f3d928a975136ffd26242b0b7c39e256

  Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

 34. Witam serdecznie Panie Piotrze
  Proszę o informację i ew. pomoc. W Metamasku wysłałem Shibę Inu ktora była na sieci BSC a że dopiero się uczę wysłałem ją na Exodusa ktory Shibę ma w sieci ETH. W BSC Scanie transakcja przebiegla poprawnie ale niestety na Exodusie Shiby nie ma… Czy można w jakiś sposób odzyskać środki ? Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

 35. Witam serdecznie, gdzieś dwa miesiące temu zrobiłem Bridge na MMfinace portfelem defi wallet 400 USDC z sieci Cronos na Polygon w tym samym adresie. Zaznaczam że przed bridgem nie dodałem sieci Polygon do tego portfela , zrobiłem to dopiero po wysłaniu. Pieniądze nigdy nie dotarły na to konto, mimo że na cronosscanie transakcja oznaczona jest jako success. Dzisiaj za małą kwotę zrobiłem takiego samego bridga i pieniądze dotarły. Na cronossanie, obie transakcje wyglądają tak samo, z czego ta pierwsza za 400usdc nie dotarła. Moje pytanie brzmi, czy jest szansa odzyskać jakoś te tokeny?

 36. Panie Piotrze,
  Potrzebuję przelać środki w tokenach w Euro z metamaska na konto bankowe. Mam konto na binance i na nie mógłbym je przelać pośrednio tylko nie mam eth na opłacenie gas fees. Nie wiem ile powinienem mieć na te opłaty i najważniejsze jak wypłacić na metamask czy można naj szybciej i wygodniej z karty i czy przeleją się na odpowiednie konto z którego będę mógł użyć na opłacenie gas fees.
  Dziękuję za odpowiedź.

  • Szczerze, nie specjalnie rozumiem co chcesz zrobić.

   Jeśli chcesz sprzedać swoje tokeny do fiatów (euro), to po prostu sprzedaj je na Binance i wypłać środki na swoje konto bankowe

 37. Panie Piotrze mam nagraną transakcję 15ETH która jest już zrobiona i zawieszona przez system ponieważ wymaga ona ode mnie żebym uiścił opłatę aż 1.19 ETH za tę transakcje. Nie mam z czego opłacić takiej ilości ETH. Czemu ten “podatek” w wysokości 1.19 ETH nie moze być ściągnięty z kwoty 15 ETH, tak żebym otrzymał jedynie 13.81 ETH? Przecież gdybym zasilił portfel taka ilością ETH to zwyczajnie byłoby mnie stać na kolejne transakcje i opłaty z nimi związane. A tak to jestem w martwym punkcie. Ktoś bardzo chce kupić ode mnie NFT, ja chcę bardzo sprzedać, ale jesteśmy obydwoje w kropce bo system chce olbrzymiego podatku jeszcze przed zrealizowaniem transakcji. A gdyby do transakcji doszło to bym mógł przecież zapłacić ten podatek. A tak to kropka, ani w lewo, ani w prawo, a transakcja wisi

  • To najprawdopodobniej scam. Co to za system chce podatku?

 38. Panie Piotrze,
  Otrzymałem Euro na swój portfel Coibbase Wallet za pomocą sieci Eth, czeka na weryfikace brak środków na pokrycie fee. na którym portfelu takie środki powinny się pojawić. Nadawcy czy Odbiorcy, chcę je potem wysłać przelewem bankowym na konto

 39. Panie Piotrze,
  ok 4mce temu przelałem z Binance na Ledgera ETH po złej sieci ( zamiast erc to Arbitrum). Srodki nie dotarły na Ledgera ale wyczytałem ze musze załozyc portfel MetaMask i tam je “odzyskam” Zainstalowałem wtyczke MM i po kombinacjach z sieciami ETH/ARB itp itd srodki ujrzałem na portfelu ( na koncie nr1) Po 4miesiacach uruchomiłęm ten sam komputer i nie pamietajac hasła do konta MM odzyskałem je poprzez 12 “secret words”.Niestety na tym portfelu nie posiadam wczesniej widizanych ETH. Pamietam ze wtedy zalozylem dwa “podkonta” na tym portfelu ale nie posiadam do nich “private key”. Jak mam zaimportować te ETH zeby były widoczne na odzyskanym portfelu jak wczesniej?Na Arbiscan widze dokladnie te moje transakcje z Binance na MM i pozniej miedzy dwoma kontami na portfelu. Co moge/musze w tej sytuacji zrobic?Dziekuje serdecznie za wszelaką pomoc.Jacek

Leave a Comment