Październik był kolejnym miesiącem hossy. Bitcoin zaliczył swoje nowe ATH, pod koniec miesiąca wystrzeliły projekty z trendu Metaverse, a całe moje portfolio zyskało ponad 40 procent na wartości. Głównie za sprawą wejścia w kilka ciekawych wynalazków, które opiszę w sekcji Co się działo w moim DeFi?

Co się stało w moim portfelu?

Widzimy, że ponownie w moim portfolio przeważa kolor zielony. A jego ogólna wartość wzrosła o ponad 40 procent. Ten wzrost nie wynika jednak wyłącznie ze zwiększenia wartości przez posiadane przeze mnie projekty. To także wejście w nowe pozycje, o których powiemy sobie więcej w sekcji Co kupiłem? Co sprzedałem?

No moment tworzenia zestawienia do tego raportu (1 listopada 2021) całościowa wartość posiadanych przeze mnie krypto wynosiła 526 029,13 USD. Co po przeliczeniu na naszą walutę daje nam wartość 2 088 355,66 PLN. Gdy dodamy do tego wartość posiadanych przeze mnie stablecoinów oraz innych aktywów na blockchainie nie powiązanych cenowo z krypto, to cały mój blockchainowy majątek wynosi 932 287,39 USD, czyli 3 701 181,46 PLN.
Jak w każdym raporcie poświęćmy teraz chwilkę na powiedzenie paru słów na temat liderów wzrostów i spadków w ostatnim miesiącu. Zaczynając od tych pierwszych:

 • LOOPRING (LRC) – wzrost wyceny w ciągu miesiąca o 75 procent. Jest to jedno z rozwiązań drugiej warstwy dla Ethereum. Jest ono oparte o technologię zk rollups, a projekt ten charakteryzuje się dość unikatowym podejściem do rozwoju. Inne sieci drugiej warstwy, jak Arbitrum czy Optimism, otwierają się na dowolne projekty i starają się ich jak najwięcej przyciągnąć. Loopring koncentruje się na samodzielnym przygotowywaniem produktów w oparciu o ich platformę. W ostatnim czasie zespół pracował też nad zwiększeniem roli tokenu LRC w ekosystemie.
 • GNOSIS (GNO) – wzrost wartości o prawie 68 procent. Projekt, który już nie raz gościł w naszych zestawieniach. Mający swoje korzenie i ICO podczas poprzedniej hossy w 2017 roku. Pierwszym celem projektu było stworzenie platformy dla rynków predykcyjnych. Od tego czasu zespół dołożył kilka bardzo interesujących cegiełek do ekosystemu Ethereum. Od portfela Gnosis Multi-Sig i jego następcy Gnosis Safe, po giełdy Mesa oraz CowSwap i współpracę z Balancerem. Od prawie roku projekt ten jest zarządzany przez GnosisDAO, a więc posiadaczy tokenów GNO. A w jego skarbcu znajdują się środki o wartości prawie 4 miliardów dolarów.
 • Keep Network (KEEP) – wzrost wartości o 65 procent. Projekt odpowiedzialny za bodajże najbardziej zdecentralizowany i nie wymagający zaufania most dla Bitcoina do Ethereum (tBTC). W trakcie łączenia sił (i tokenów) z projektem NuCypher.

No to teraz pora na trzy słowa o największych spadkowiczach:

 • Polymath (POLY) – spadek wartości o prawie 30 procent. Wspominałem o tym projekcie w poprzednich raportach. Jest to platforma do emisji security tokenów. Pod koniec października wypuściła mainnet swojego rozwiązania. Zobaczymy, jak dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć.
 • PowerPool (CVP) – spadek ceny tokenów o ponad 22 procent. Jeśli pamiętamy końcówkę zeszłego roku, to mieliśmy wtedy dynamiczny rozkwit rozwiązań indeksowo-ETFyowych. Napisałem wtedy artykuł Zarabianie na indeksach i ETF-ach w świecie krypto. Jednym z bohaterów były rozwiązania ze stajni PowerPool. Ich indeks dla ekosystemu Yearn – YETI – mam w swoim portfelu po dziś dzień. I za jego pomocą właśnie wyfarmiłem posiadane przeze mnie tokeny CVP.
 • Ren (REN) – token zanurkował w październiku o ponad 11 procent. Dzisiaj każdy korzysta z bridgy między różnymi sieciami. 2-3 lata temu nie robił tego nikt, a nie wielu o tym myślało. Jednymi z tych niewielu był zespół REN, tworzący rozwiązania umożliwiające transfer tokenów między różnymi sieciami. Jeśli na różnych sieciach spotkałeś tokeny z przedrostkiem ren (np. renBTC czy renLUNA), to wiedz, że pochodzą one właśnie od tego projektu. 

Co kupiłem? Co sprzedałem?

Tradycyjnie zaczniemy od tego co sprzedałem. Choć tym razem, przynajmniej ilościowo, więcej było kupowania. A więc październikowe sprzedaże to:

 • 2 ETH za 9 149 USDC, to daje nam kurs 4 574.5 USD/ETH
 • 0.2 WBTC za 12 404 USDC, co daje nam kurs wymiany 62 020 USD/BTC

Obie transakcje przeprowadziłem na Uniswapie na Arbitrum. Płacąc za nie po kilka dolarów. Gorąco poleca przyjrzeniu się tej sieci, są tam miejsca, gdzie można godnie zarabiać.

W październiku jak grzyby po deszczu pokazywały się kolejne klony Olympusa. W samym Olympusie jestem od czerwca, kiedy to pokazywałem go Wam podczas webinaru Zabawy stablecoinami. Postanowiłem także dołączyć do kilku klonów:

 • Wonderland (TIME) na Avalanche – w połowie października nabyłem 0,476 TIME za 3,411 USDT. I oczywiście umieściłem je w stakingu. Osiągając na dzień dzisiejszy 0,7 MEMO (to token zastakowanego TIME) o wartości 6092 USD.
 • KlimaDAO (KLIMA) na Polygon – tuż po starcie projektu kupiłem 5 KLIM za 7 292 DAI. Oczywiście wrzuciłem to w staking i teraz mam tam 7,13 sKLIMA o wartości 17 611 USD.
 • Gyro Money na Binance Smart Chain – tuż po starcie projektu kupiłem sobie 2 GYRO za 1 235 BUSD. Tutaj moje założenie było różne od Olympusa i powyższych dwóch klonów. Raczej nie mam zaufania do tego projektu, ale podejrzewałem, że będziesz dość duży ruch tokenu w pierwszych dniach. I zarobienie sobie na tym razy 5 i będzie ok. I tak też zrobiłem, sprzedając swoje tokeny po dwóch tygodniach za 6 434 BUSD. Po czym po dwóch dniach, gdy cena spadła za 5 200 kupiłem GYRO z powrotem. Uznałem, że skoro mam już wypłacony swój wkład, to z darmowym biletem mogą się wybrać w tą podróż i zobaczyć dokąd ten pociąg dojedzie. Na chwilę obecną mam zastakowane 2,73 GYRO o wartości 4714,71 USD.

Jednak najbardziej zyskownym wynalazkiem miesiąca nie był żaden klon Olympusa. Ale drukarka pieniędzy Tomb Finance, która pokazałem Wam podczas webinaru o Fantomie. Tutaj propsy i słowa podziękowania dla Zibiego, który jako pierwszy w Krypto Krypcie pokazał nam ten projekt z potencjałem. Tak więc do rzeczy:

 • Podczas wspomnianego przed chwilą webinaru nabyłem 15,61 TSHARE za 11 107 USDC. Co daje nam cenę 711 USD/TSHARE
 • Tokeny te zastakowałem, aby brać udział w ewentualnym przyszłym dodruku TOMBa
 • Ten dodruk się zaczął i do tej pory dostałem 2786 TOMBów, które sprzedałem za 9861 USD.
 • Sprzedałem także ⅓ swojej pozycji w TSHARE. Przy cenie 6175 sprzedałem 5 sztuk, uzyskując za nie 30 878 DAI.

Najgorszy wynalazek również nie był klonem Olympusa i również jego pokazałem podczas webinaru o Fantomie:

 • Za 6k USD kupiłem 985 tokenów Geist. Aby umieścić go w lock stakingu i zgarniać 4 cyfrowy yield.
 • Yield nadal jest przyzwoity (877 procent), ale sam token zanurkował i moje 6k jest obecnie 1 355 USD. I nawet z dotychczas wypracowanym yieldem jestem pod kreską. I jeśli cena tokenu nie pójdzie w górę, to jeszcze trochę pod tą kreską będę

Oprócz tego wziąłem udział w dwóch IDO na StarTerra:

 • LOOP
 • TLAND (tutaj także wziąłem udział w Private Sale w kwocie 10k UST)

Rozegrania krótkoterminowe

Dwa nowe rozegrania na platformie dYdX. Takie nie do końca krótkoterminowe, bowiem będą trwać co najmniej kilka tygodni. A więc mam dwa longi z dźwignią:

 • Na BTC otwarty przed osiągnięciem nowego ATH przy cenie 59 883 USD. Z myślą, że Bitcoin to ATH osiągnię (i to zrobił) i potem polecimy dalej w kosmos. Jest to symboliczna pozycja 1k USDC z wykorzystaniem dźwigni x5. Tutaj po odliczeniu kosztów fundingu na dzień dzisiejszy jestem kilkadziesiąt dolarów do przodu.
 • Na DOT otwarty przy cenie 41,50 USD. Rozegranie pod właśnie startujące aukcje parachainów. 5k USD wrzuciłem tutaj z dźwignią około x2. Na chwilę obecną przynosi to 2 400 USD zysku.

Co się działo w moim DeFi?

Tutaj się trochę działo. Przede wszystkim stable przelewały się między różnymi protokołami, a oprócz tego wszedłem w kilka wynalazków, dla których wyodrębniłem osobny poddział. Ale zacznijmy od najnudzniejszych rzeczy, czyli stablecoinów.

Stablecoiny

Tutaj nuda, nic specjalnego się nie dziele. Ponieważ mieliśmy realizację zysków i suma sumarum wynalazki już przyniosły większe zrealizowane zyski niż inwestycje w nie, to w stablecoinach ponad 40 tysięcy dolarów. Pojawił się też nowy coin cUSD, który jest stablecoinem z sieci Celo. Mam małą faremkę stable na tamtejszej wersji SushiSwapa.

Lokaty

mStable (Ethereum)


W mStable jak zawsze nic się nie dzieje. Po prostu mój kapitał na lokacie wzrasta. W tej chwili wynosi już 12 361 mUSD i przynosi 17,42 procenta w skali roku. To jest lokata, z której kapitał będę wyjmował dopiero w głębokiej bessie. Po części dlatego, że wtedy nie trzeba będzie płacić fortuny za tę transakcję.

Beta Finance (Ethereum)

Tutaj było ciekawiej. Przede wszystkim dlatego, że Beta wypuściła swój token (BETA). Co oznacza po pierwsze retrospektywny airdrop dla wczesnych użytkowników. A po drugie wynagradzania płynności tokenem protokołu. To sprawiło, że podstawowa stopa zwrotu z mojej lokaty 10 022 DAI wzrosła do ponad 8,5 procent. Drugie tyle dostaje w formie tokenów BETA.
Jeśli chodzi o sam airdrop, to został on rozbity na dwie tury. Pierwsza została zwolniona 25ego października. Druga zostanie uwolniona 8 listopada. W obu mam do odebrania po 87,14 sztuk tokenu BETA. Co przy obecnym kursie w okolicach dwóch dolarów daje nam około 320 dolarów wartość. Wątpię, aby koszt ich odebrania i sprzedaży był niższy.
Tak jak i w przypadku mStable ulokowany tutaj kapitał będzie sobie leżał do czasów głębokiej bessy, kiedy to wszyscy zapomną o Ethereum. 

Vires Finance (Waves)

Vires też wprowadziło swój token. Także wynagrodziło restrospektywnym airdropem i także obecnie wynagradza nim płynność w protokole. Tutaj mam do odebrania prawie dwie sztuki tokenu, a więc niecałe 90 dolarów. 

Jeżeli chodzi o wartość moich lokat i ich stopy zwrotu to obecnie wygląda to następująco:

 • 136 WAVES, o wartości 3 607 USD generuje 4,46 procenta rocznej stopy zwrotu
 • 5 313 USDN generuje ponad 12,5 procenta średniej rocznej stopy zwrotu
 • 4 588 USDT zarabia dla mnie niemal 50 procent w skali roku

Anchor Protocol (Terra)

Tutaj wydarzyło się sporo. Przede wszystkim wypłaciłem wszystkie bLUNY z zastawu. Za chwilę wylądują one w moim portfelu i za chwilę będę mógł nimi dysponować w nowo pojawiających się protokołach.
Cały czas jestem jednak klientem lokaty na Anchorze, gdzie 8 205 UST zarabia dla mnie 19,53 procenta w skali roku.

Dostarczanie płynności

A teraz zapraszam do sekcji, w której przedstawię projekty, w których zarabiam na dostarczaniu płynności. Głównie dla stablecoinów. Pojawiły się drobne przetasowania, a takze nowe pozycje na liście, więc zapraszam serdecznie do lektury.

Abracadabra Money (Arbitrum)


Tutaj zwiększył się mój kapitał, ale za to zmalał procent. Dostarczamy obecnie niemal 50k USD w puli płynności MIM/USDT/USDC. Jestem za to wynagradzany tokenami SPELL. Które na chwilę obecną przynoszą 38 procent zysku rocznie

TracerDAO (Arbitrum)


Na Tracerze nie robiłem nic, oprócz regularnego claimowanie tokenów TCR i ich sprzedaży na rynku. Cieszy fakt, że wartość mojej inwestycji zyskała kilkaset dolarów w ciągu miesiąca. Nie liczą wartości odebranych tokenów TCR. Nadal jednak jest to trochę mniej, niż włożone 14k USDC. Aczkolwiek otrzymane tokeny TCR wielokrotnie odrobiły ta różnice. Tak więc na chwilę obecną:

 • 10 159 USDC w pozycji 3x LONG na ETH przynosi ponad 46 procent zysków rocznie
 • 3 439 USDC w pozycji 3x SHORT na ETH przynosi zysk w wysokości 112 procent w skali roku.

GMX (Arbitrum)

W GMX niewielkim kapitałem zapewniamy płynność dla grających na tej platformie z dźwignią na krypto. Mam tutaj umieszczony kapitał o wartości 2 352 USD, który generuje około 90 procent rocznie. Zyski są wypłacana na dwa sposoby: część w postaci ETH, a część w tokenach esGMX (escrowed GMX).

Tokemak (Ethereum)

Tokemak to nowe podejście do zarządzania płynnością. Protokoły mogą sobie tutaj “zamówić” płynność dla swoich tokenów. Płynność ta jest realizowana w ETH i/albo USDC. Ja jestem dostarczycielem USDC, mam tutaj kapitał wart niecałe 10k USD, który wypracowuje 27 procent rocznie. Zysk ten jest wypracowywany w tokenie protokołu – TOKE – i niestety wiąże się z koniecznością jego claimowania. Co jak wiemy, na Ethereum do tanich nie należy.

BadgerDAO (Ethereum)

W Badgrze wszystko leży jak leżało, cały czas generując przy tym nie najgorsze zyski:

 • W farmie opartej o pulę płynności tricrypto2 z Curve znajduje się obecnie kapitał o wartości prawie 22,8k USD. I na chwilę obecną zarabiam na nim ponad 74 procent w skali roku
 • W farmie dla tokenu DIGG znajduje się kapitał o wartości 4,7k USD. I zarabia on trochę ponad 7 procent w skali roku
 • Kapitał, który dostarcza płynność dla pary WBTC/DIGG jest obecnie wart 22,6k USD i generuje on prawie 31 procent w skali roku
 • Dostarczamy również płynność dla pary WBTC/BADGER. Tutaj wartość mojego kapitału wynosi 7,1k USD i generuje on ponad 51 procent w skali roku

Beethoven-X (Fantom)

Beethoven-X to klon Balancera w ekosystemie Fantom. A więc można tutaj zarobić na dostarczaniu płynności. Będąc za to wynagradzanym opłatami od handlujących oraz tokenami protokołu – BEETS. Na chwilę obecną mam umieszczony tutaj kapitał w następujących pulach:

 • 9,3k USD w puli płynności 50% WBTC / 30% ETH / 20% USDC. Zarabiając około 15 procent w skali roku
 • 43,5k USD puli płynności dla stablecoinów DAI/USDC. Gdzie mogę liczyć, na uśrednione w skali roku, zyski na poziomie około 20 procent. 

Balancer (Polygon)

A teraz przechodzimy do oryginalne protokołu Balancera. Tutaj przestałem korzystać z wersji dla Arbitrum. I zostałem z tylko jedną pozycją na Polygonie. Gdzie prawie 6k USD kapitału w puli płynności LINK/ETH/BAL/AAVE generuje średnią roczną stopę zwrotu na poziomie prawie 40 procent.

SWOP (Waves)

Na SWOPie cały czas niewielka pozycja (6,2k USD) w puli płynności dla stablecoinów USDC/USDN wypracowuje dla mnie niewielki zysk. Na chwilę obecną delikatnie mniej niż 20 procent w skali roku.

Spectrum (Terra)

Na spectrum mam kapitał umieszczony w trzech farmach. Dwie z nich są oparte o Mirror Protcol i wypracowują zysk w tokenach MIR. Na nich mam włączoną strategią autocompoundingu – automatycznej ich sprzedaży celem dodania kapitału do znajdującej się w farmie puli płynności. Wszystkie trzy farmy wypracowują również zysk w tokenie SPEC. Który regularnie, co tydzień, odbieram i sprzedaję. Na chwilę obecną moje pozycje wyglądają następująco:

 • 3,8k USD w puli płynności SPEC-UST, gdzie mogę liczyć na zysk w wysokości ponad 217 procent w skali roku
 • 8,3k USD w puli płynności mTWTR-UST, gdzie mogę liczyć na zysk w wysokości około 45 procent w skali roku. Przypominam, że ta farma jest elementem mojej delta neutralnej strategii dla mTWTR. Czyli zarabiania na farmingu opartym na tym aktywie, bez ryzyka kursowego związanego ze zmiennością cenową samego aktywa
 • 13,8k USD w puli płynności dla mAAPL-UST, gdzie średnia roczna stopa zwrotu to trochę ponad 38 procent

Mirror Protocol (Terra)

Na Mirrorze, zaczynając od dołu, mamy farmę short dla mTWTR. To drugi element mojej delta neutralnej strategii dla tego aktywa.  Zarabiam na nim ponad 41 procent w skali roku.

Oprócz tego mam także trzy farmy long dostarczając płynność dla:

 • mETH – tutaj niewielki kapitał (ok 700 USD) wypracowuje niewielki zysk (23 procenta w skali roku)
 • mSLV – kapitał o wartości 61,5k USD wypracowuje zysk na poziomie 26,6 procent rocznie
 • mIAU – kapitał o wartości 60,9k USD wypracowuje zysk rzędu 18,7 procent w skali roku

ApolloDAO (Terra)

Tutaj cały czas farmie tokenami płynności MIME-UST. Token MIME utracił w ostatnim czasie sporo na wartości. Ja planowałem wyjść z tej farmy i go sprzedaż nim to się stanie. Przegapiłem ten moment, a tempo farmngu na Apollo zwolniło, więc potrwa on o kilka tygodni dłużej. Tak więc na razie zostawiam tutaj mój kapitał o wartości 9,7k USD, zarabiając na nim około 130 procent w skali roku

StarTerra (Terra)


Tutaj cały czas wtakuje tokeny płynności STT-UST, aby brać udział w IDO prowadzonych przez tą platformę. Należę do frakcji Interstellers i do tej pory brałem udział w IDO LOOP, TLAND oraz ORION.
Mój kapitał o wartości 37,1k USD oprócz pozwalania mi na udział w IDO generuje dla mnie również ponad 74 procent w skali roku.

Loop (Terra)

Tutaj korzystałem z pre-farmingu i przeniosłem płynność MIR-UST ze Spectrum. Kapitał o wartości 13,5k USD generował yield na poziomie stu kilkudziesięciu procent w skali roku.

Sushi (Celo)

Świeżynka z sieci Celo. Dostarczam płynność na tamtejszej wersji SushiSwapa. Czynię to dla pary stablecoinów cUSD/DAI. cUSD to stablecoin dolara z ekosystemu Celo. Mój kapitał o wartości 7,3k USD wypracowuje tutaj ponad 46 procent w skali roku

Wynalazki

Nowa sekcja, aby wyodrębnić potencjalnie wysoce zyskowne, ale też innowacyjne i potencjalnie ryzykowne projekty. Do tej pory do tej grupy można było zaliczyć wyłącznie OlympusDAO. W tym miesiącu doszło mu kilku kolegów. Więc chyba idealny moment na start nowego działu poświęconego właśnie nim.

OlympusDAO (Ethereum)

Król trendu nazywanego jako DeFi 2.0, w którym to protokoły posiadają swoją własną płynność i długoterminowo starają się stworzyć stabilny cenowo token, którego każdy z czasem będzie miał coraz więcej. Przypomnijmy, w czerwcu podczas webinaru Zabawy stablecoinami wrzuciliśmy tutaj na próbę czterysta kilkadziesiąt dolarów. Obecnie mamy z tego 6,65 zastakowanych OHM, wartych w sumie ponad 7k USD i przynoszących zyski na poziomie ponad 8 139 procent rocznie. 

Wonderland (Avalanche)

Chyba pierwszy i być może najbardziej popularny klon Olympusa. Uruchomiony w ekosystemie Avalanche. Tam mam umieszczone około 0,7 MEMO (~4,5k USD), generujące zysk na poziomie 71 730 procent w skali roku.

KlimaDAO (Polygon)

Kolejny znany klon Olympusa. Tym razem odpalony na sieci Polygon. Z narracja walki z ociepleniem klimatu w tle. Myśl przewodnia jest taka: z dobrowolnych certyfikatów węglowych tworzymy token KLIMA. I wykorzystujemy ekonomiczny model Olympusa, aby opłacało się te certyfikaty (w formie tokenu KLIMA) na zawsze zamknąć w ekosystemie. Dzięki czemu ich cena będzie wzrastać. A więc firmy, które ich potrzebują będą musiały zapłacić więcej. Co ma być motywacją do podjęcia innowacji ograniczających emisję. A z drugiej strony podmioty, które wypuszczają takie certyfikaty, będą lepiej wynagradzane za swoją anty emisyjną działalność.

7,05 zastakowanych tokenów KLIMA (o wartości ~14k) pracuje na yield o wartości 34 374 procent w skali roku. 

Gyro Money (Binance Smart Chain)

Na koniec najmniej znany i najmniej szanowany fork Olympusa. Tym razem na sieci Binance Smart Chain. Tutaj 2.8 GYRO (~ 3k USD) pracuje na yield w wysokości 8346 procent w skali roku.

Geist (Fantom)

W końcu wychodzimy z Olympsowej rodziny. Wynalazkiem jest Geist z sieci Fantom. W podstawowej działalności jest fork AAVE. A więc możemy umieszczać kapitał na lokatach i brać pożyczki. I nie najgorzej (ale też nie najlepiej) na tym zarabiać). Z pozoru nic wynalazkowego. Ale chłopcy i dziewczęta dodali od siebie wynagrodzenia w swoich tokenach. A na tym wynagrodzeniu vesting. Możesz poczekać 3 miesiące i zgarnąć całość nagrody. Albo już teraz odebrać tylko połowę. Druga połowa trafia do puli, które jest rozdzielana wśród tych, którzy zamrozili swoje tokeny GEIST. I to jest już wynalazkowe oraz pozwala nam na osiąganie 3 cyfrowego yieldu. Na ten moment mam tutaj 1,3k USD zamrożonego kapitału w tokenie GEIST (było to warte 6k gdy go zamrażałem). I na tym kapitale generuję 827 procent w skali roku.

Tomb Finance (Fantom)

I ostatni z wynalazków. Również z sieci fantom i opisany bliżej w tym artykule. Mamy tutaj zastakowane tokeny TSHARE o wartości 89k USD, które generują mi ponad 550 procent w skali roku.

Co czeka na nas w listopadzie?

Nie wiem

34 comments add yours

  • Full time krypto. Ale moje portfolio jest hodlerskie, na przez większość czasu nic z nim nie robie. Może raz na kilka dni wykonam jakiś ruch.

 1. Gratulacje Piotr,

  chyba w zeszłym roku miałeś 40k, a obecnie masz 1 mln. to daje wynik 25x.

  czyli za rok co, 1 mln x 25 = 25 000 000$ ;-))))

  a tak poważnie, to już nie jesteś zwykłym zjadaczem crypoto, kupując TLAND za 10k$ kontra ja za 200$, to już spora różnica. Po latach widzę ze najwiecej zarabiają influencerzy i Ci co pierwsi kupią.

  Fajnie gdybyś osobno private sale zliczał. bo jeśli tland był po 1$ to już 100k$ czyli 10% twoje portfela.

  gratuluje i pozdrawiam

  • To prawda, takie private sale to też jest fajna opcja na zarabianie pieniędzy. TLand jest moim drugim po StarTerze. Ale tam są pozakładane długoterminowe vestingi, więc defacto nie mam większości z tych tokenów. Więc nie wliczam ich jeszcze do portfela.

  • Bo go nie mam, to jest błąd Etherscana nie uwzględniający denominacji tokenu sprzed jakiegoś roku

 2. Dzięki za wpis. Czy jest jakaś opcja, żebyś podawał szacunkowy poziom bezpieczeństwa/ryzyka (np. ocena 1-5) dla tych projektów? Wiem, że wszędzie gdzieś może pójść coś nie tak i to zawsze będzie subiektywne odczucie, ale jednak dawałoby to jakiś pogląd, gdyby chciało się wrzucić kapitał w którąś z prezentowanych tu farm.

 3. Dywersyfikacja Twojego portfela jest genialna, jest się od kogo uczyć. Gratuluję Piotrze

  • Dzięki, cieszę się Łukasz, że wynosisz z tego wartość

 4. Czy jest jakaś opcja, żebyś podawał szacunkowy poziom bezpieczeństwa/ryzyka (np. ocena 1-5) dla tych projektów?

 5. Siema , co myślisz mt.gox , masz może więcej informacji ?
  Siedze w szitkojnach po szyje , jedyna wmiare precyzyjna data “wypłat” jaką znalazłem to 20nov
  Pozdrawiam

  • Cześc, nie myślę o tym na codzień, nie mam więcej informacji. Trochę poromawialiśmy o tym podczas podsumowania października

 6. 1000 zł 2 lata temu włożone w HEX
  Dzisiaj 20 milionów zł
  Doszedłem do takiego wyniku tylko dlatego że zakupiony HEX był włożony w stake na okres 2 lat za którego złamanie płaciło się karę za ustake.

  1 trade vs full time w krypto

  Pozdrawiam

 7. Hej. Czy w bessie lub widząc szczyt btc będziesz ze wszystkiego wychodził do stabli czy zostawiasz coś do następnej hossy, sporo tego jest😀

  • Wychodzę stopniowo, nie zakładam że wyjdę ze wszystkiego

 8. Piotrze sporo się dzięki Tobie nauczyłem.
  Też jestem programistą i raczej sceptycznie patrzę na większość projektów a Ty jako jeden z niewielu nie próbujesz ludziom wciskać, że czarne jest białe 🙂
  Cieszy mnie, że nie wszyscy w tej branży są naganiaczami,
  oby tak zostało 🙂
  Dzięki!
  Pozdrawiam i do zobaczenia na krypto emeryturze, kiedyś w Tajlandii 🙂
  Kamil

 9. Piotrze, a gdzie najlepiej zastejkować aUST? Czy jest jakaś opcja poza tworzeniem pozycji short lub long na jakimś syntetyku na Mirrorze? Jest jakiś zwykły singiel staking dla aUST?
  Będę wdzięczny za odp.
  Dziękuję i gratuluję wyników 👍🙂

  • Cześć, na teraz nie znam innego zastosowania. Może są jakieś pule płynności na dexach, ale nie szukałem

 10. Piotrek a myślałeś może o dostarczaniu płynności Luna/UST na Osmosis i branie sporego “%” codziennie “wypłacanego” w OSMO który z miejsca możesz zamienić na UST/eEUR ?

  Druga opcja to Sifchain i dostarczanie płynności Luny lub UST w parze z ROWAN – obecnie również wysoki “%” z tym, że tutaj token Sifchain wydaje się bardziej podatny na ruchy cenowe..

  Z tego co widzę, to Cosmos i jego projekty/produkty praktycznie nie znajdują się na Twojej liście, planujesz jakieś zmiany w nadch. czasie ? 🙂

  Dzięki i pozdrawiam ! 🙂

  • Cześć, po prostu nie mam czasu być wszędzie i robić wszystkiego. Lubię COSMOS, ale mam ograniczone moce przerobowe, aby być też na bieżąco z tym, co dzieje się też w tym ekosystemie

 11. Hej, chciałem dopytać o procent Twoich środków w DeFi i czy często robisz tam zmiany.

  • Co do procenta ile ma w DeFi, to widzisz co jest powrzucane, policz sobie, jeśli jest to Ci do szczęcia potrzebna.

   Nie robię często ruchów. Co też chyba można stwierdzić czytając raportu, gdzie niektóre projekty powtarzają się miesiąc w miesiąc od dłuższego czasu

 12. Uważasz, że warto jeszcze zakupić Klima DAO? Według mnie prezentuje się najciekawiej z nich wszystkich, ma jakąś misję. Wonderland też jakiś procent ale to już wysoko ryzykowne. Ile % portfela byś w nie wsadził?

 13. Cześć, jaki wallet do “wynalazków” polecasz na desktop? Też metamask a może jeden z trzech które są na stronach wynalazków infinity wallet, encrypted ink czy wallet 3 ? Jest co prawda Ledger live, ale nie mam sprzętowego ledgera, czekam na promo w black fraiday :)Znalazłem info, że infinity walet pożarł komuś 400$ i że nie wyświetla fee – czy na wynlazkach jest wysokie fee, które przy kapitale np > 1000$ zjada zarobek, bo o takich fee słyszałem, że są??? Dziękuję za materiały, jak troszkę zarobię, to pewnie wezmę subskrypcje kryptokrypty.

  • Co do portfela, ja korzystam z Metamask + Ledgera

   Co do kosztów transakcyjnych, to to co jest na Ethereum może być przy 1k nie opłacalne. Reszta to kwestia pewnie mniej niż dolara na opłaty

  • Dzięki za wiadomość. Co do odejścia od planu, to nie ma ono miejsca. Trochę sobie to uprościłem, stąd niby cały czas wychodzę tą samą ilością ETH i BTC, ale zwróć uwagę to za każdy razem jest to coraz większa procentowa wartość mojej pozycji.

   Co do mStable czy YETI dzisiaj bym w to nie wchodzić. Ale też generalnie dzisiaj nie wchodziłbym w właściwie prawie nic.

 14. Piotrze, będziesz trzymał Time i OHM jeśli przyjdzie bessa? Na jaki termin włożyłeś ?

 15. Piotrze,

  kiedy update za listopad? Twoje wpisy są milion razy ciekawsze niż bieżąca sytuacja gospodarcza w kraju…

Leave a Comment