Listopad to pierwszy od dłuższego czasu jednoznacznie czerwony miesiąc na kryptowalutowych rynkach. Nie inaczej jest w moim portfolio, gdzie przeważa kolor czerwony. Jednak zrealizowane w ostatnich tygodniach transakcje pozwoliły, po raz pierwszy w historii, na przekroczenie wartości mojego portfela symbolicznej kwoty 1 miliona dolarów.

Co się stało w moim portfelu?


Widzimy, że zdecydowana większość posiadanych przeze mnie pozycji zanotowała spadki. Wyjątki są tutaj nieliczne. Nastąpiły też dość spore wejścia jak i wyjścia z pozycji. O nich napiszemy sobie parę zdań za chwilę w sekcji Co kupiłem? Co sprzedałem? Całościowo jednak wartość posiadanych przeze mnie kryptowalut spadła o ponad 7 procent. Do wartości 490 752,44 USD, co po przeliczeniu na złotówki (kurs 4,08) daje nam kwotę 2 002 269,96 PLN. Gdy dodamy do tego wartość posiadanych przeze mnie stablecoinów oraz innych, niekryptowalutowych, instrumentów finansowych na blockchainie, to całkowita wartość mojego portfela wynosi 1 017 438,83 USD. Co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę 4 151 150,43 PLN.
Tradycyjnie przyjrzyjmy się teraz liderom wzrostów i spadków. Zaczynając od tych drugich, których w tym miesiącu było znacząco więcej:

 • Geist Finance (GEIST) – który zanotował miesięczny spadek wartości tokenu o prawie 81 procent. Projekt, będący jednym z bohaterów naszego webinaru o Fantomie. System pożyczkowo-lokatowy, będący forkiem AAVE do którego dodano bardziej zaawansowaną tokenomię. Która umożliwia czerpanie trzycyfrowych stóp zwrotu z zamrożonego na 3 miesiące tokenu GEIST. O ile oczywiście jego wartość nam po drodze nie spadnie. W tym celu wszedłem w pozycję na tym tokenie. Która z początkowej wartości około 6k USD obecnie jest warta jedynie trochę ponad 250 dolarów. Jest to koronny przykład na to, że Misiurek nie ma pojęcia o kryptowalutach i inwestowaniu. A dokładniej na to, że każdemu zdarzają się pomyłki inwestycyjne, które zamiast zrobić x100, to spadają do zera. One są nieuchronne, będą się zdarzać. Ważne, aby była ich mniejszość. Chociaż dysproporcja nagród (stracić możemy tylko 100 procent, a zyskać jego wielokrotność), sprawia, że nawet przy mniejszości słusznych decyzji możemy być zyskowni. Aby podkreślić tą różnorodność wyników inwestycji wróćmy jeszcze na chwilę do webinaru o Fantomie. Gdzie oprócz strat na GEIST, zaczęliśmy korzystać z Beethoven-X, który generuje mi godny yield ze stable. Inny projekt tam przedstawiony, Tomb Finance,  pozwolił mi zarobić ponad pół miliona złotych w kilka tygodni.
 • Gyro Money (GYRO) – gdzie spadek wartości sięgnął prawie 75 procent. Też wynalazek, chyba pierwszy klon Olympusa na BSC. Gdzie już dawno wypłaciłem swój wkład i teraz mam darmowy bilet w przyszłość. Która jak na razie jest dołująca.
 • OMG Network (OMG) – gdzie miesięczna utrata wartości to niemal 59 procent. Projekt, który od 2017 roku chce skalować Ethereum. Który w ostatnim czasie uruchomił drugą warstwę BOBA. Jest ona opartę o technologię Optimistic Rollups, i ma swój token BOBA. Posiadacze OMG otrzymali go w airdropie, pod który od dłuższego czasu OMG notował wzrostu. Airdrop miał już miejsce, więc teraz następują naturalne spadki.

To teraz trzy zdania na temat liderów listopadowych wzrostów:

 • Cocos-BCX (COCOS) – który wzrósł o 165 procent. Chiński projekt z branży gamingowej. Od dłuższego czasu nie śledzę jego poczynań. Traktując ten projekt raczej jako pomyłkę. Tutaj dodam, że jak ktoś zobaczy mój adres na Etherscanie, to może chcieć mi gratulować, że mam w tym tokenie ponad 700k USD. Otóż nie mam. Token ten jakiś czas temu przeszedł denominację i Etherscan cały czas tego jeszcze nie ogarnia.
 • Terra (LUNA) – która zanotowała wzrost wartości o prawie 51 procent. O ekosystemie Terra mówię co tydzień w środy, więc tutaj nie powiem nic.
 • DXdao (DXD) – gdzie mamy miesięczny wzrost wartości tokenu o ponad 25 procent. Takie sobie nudne DAO pracujące nad budową różnych projektów DeFi. Takich jak Swapr, Mesa czy Omen

Co kupiłem? Co sprzedałem?

Tutaj działo się sporo. Sporo więcej niż zazwyczaj.

Zacznę jednak o tego, co się nie zadziało. A co miało miejsce zazwyczaj.

W tym miesiącu nie sprzedałem ani kawałka Bitcoina czy Etheru. Co jest sprzeczne z moim planem inwestycyjnym. Dlaczego tak zrobiłem?

Dużo bardziej nie wiem, gdzie jesteśmy na rynku, niż jeszcze miesiąc temu. Gdzie po ATH na Bitcoinie, wydawać się mogło, że czeka nas rajd na północ, a do świąt dojdziemy do 100k. Jak pokazało ostatnie załamanie na rynku: niekoniecznie. Co ciekawe, tradycyjne rynki finansowe, również wyglądają na niekoniecznie. A wykresy większości spółek technologicznych wyglądają jak altcoiny po majowych przecenach.
Czy w takim razie, skoro przyszłość jest niepewna, to nie powinienem się wyprzedawać, póki jeszcze wszystko jeszcze nie jebło? Niekoniecznie

Grozi nam bowiem jeszcze cały czas hossa. Jej druga fala. Nie chciałbym się wyprzedać z Bitcoina czy Etheru zanim ona się zacznie na dobre. A jeśli ona się nie zacznie, to moje zrealizowane zyski z krypto są już na wystarczającym poziomie, a takie BTC i ETH można sobie bezproblemowo potrzymać kilka lat do kolejnej hossy.
Ale żeby nie było, że nie sprzedawałem niczego. Sprzedawałem nawet całkiem sporo:

 • Wyszedłem z LRC (Loopring). Chińska druga warstwa na Ethereum oparta o zk rollups. W końcówce października i na początku listopada, mieliśmy spory rajd cenowy, który postanowiłem wykorzystać do zrealizowania zysków. Sprzedałem 1004 LRC za kwotę 3667 USD. Co daje kurs wyjścia na poziomie 3,65 USD za LRC, co okazało się być niemal szczytem tego ruchu (3,83)
 • Wyszedłem z RPL (Rocket Pool). Zdecentralizowany pool stakingowy dla Ethereum 2.0. Za 137,25 RPL uzyskałem kwotę 7 119 USD, co daje nam kurs wymiany 51,87 USD/RPL
 • Po raz drugi w historii zrealizowałem również zyski na LUNA. Za 275 monet uzyskałem wartość 17 236 UST, co daje nam kurs wymiany na poziomie 62,68 UST/LUNA. 
 • Kolejne wyjście to TSHARE (Tomb Finance). Pozostałe w moim portfelu 10,62 TSHARE, sprzedałem za kwotę 99,281 USD. Co daje kurs wyjście na poziomie 9348.49 USD/TSHARE. 
 • Moje ostatnie wyjście w tym miesiącu, to HEC (HectorDAO). Ale najpierw musiałem w niego wejść. Wszedłem z kapitałem 4006,66 USDC, za które zakupiłem 58,45 HEC. HectorDAO jest klonem Olympusa, więc umieściłem tokeny w stakingu, aby wypracowały dla mnie zysk. Licząc też na wzrost wyceny tokenu w początkowym okresie. Licząc na zysk x5. Tak też się stało, jakiś czas później sprzedałem 71,96 HEC za  20 285,05 DAI. To, że sprzedałem więcej tokenów niż kupiłem jest wynikiem wypracowanych w tym czasie nagród ze stakingu.

Podobny scenariusz jak na Hectorze chciałem wypracować jeszcze w dwóch podobnych projektach. SpartacusDAO oraz CLAM. Wchodząc w nich odpowiednio:

 • Inwestując 4006,66 USD w 42,53 sztuki SPA. Co daje kurs nabycia 94,20 USD/SPA
 • Inwestując 1598,16 DAI w 76,57 sztuk CLAM. Co daje nam cenę wejścia na poziomie 20,87 USD/CLAM

Tutaj scenariusz zysk x5 się nie sprawdził. Czekam sobie na to, co wydarzy się w przyszłości.

Finalnie wszedłem również w TempleDAO. Z kapitałem 40k FRAX. Więcej na ten temat w dziale wynalazki.

Rozegrania krótkoterminowe

Jak pamiętamy sprzed miesiąca miałem otwarte dwie pozycje z dźwignią na wzrosty na DOT oraz BTC. Gwałtowne spadki na początku grudnia wykosiły moje pozycję i po raz pierwszy mogłem doświadczyć bycia zmiecionym przez potężną dźwignię. Warto było to przeżyć, ale nie polecam.

Co się działo w moim DeFi?

Tradycyjnie zapraszam na przegląd mojego kapitału w protokołach DeFi. Specjalnie dużo nowości nie ma. Ale jest ponad pół miliona więcej kapitał wypracowującego dla mnie odsetki.

Stablecoiny

Zaczynamy najnudniej. W stablecoinach kapitał zwiększył się o ponad 120k USD. Głównie za sprawą wyjścia z TOMBa. Największymi beneficjentami byli:

 • UST + 40k 
 • MIM +37k USD
 • USDC +34k USD

Zniknęła za to pozycja w cUSD. Ponieważ Celo przestało wynagradzać swoim tokenem płynność dla niego dla SushiSwap.Więc wycofałem stamtąd swój kapitał.

Lokaty

Na lokatach bez większych zmian z mojej strony. Do niczego nowego nie dołączyłem, z niczego nie rezygnowałem. Wspólnym mianownikiem, nie tylko w kontekście lokat, ale też dostarczania płynności, będzie spadek rentowności. Napędzany ostatnimi spadkami. Jak zarabiamy w danym tokenie, to wraz z jego spadkiem, nasze zyski również maleją. Widać to szczególnie wyraźnie w kontekście stablecoinów, których kurs nie spada. O tym, gdzie najlepiej umieszczać swoje stable będziemy rozmawiać podczas najbliższego webinaru. A teraz zróbmy sobie przegląd naszych lokat

mStable (Ethereum)

Na mStable stabilnie. Kapitał sobie powolutku rośnie. Obecnie wynosi on już 12 580 mUSD i generuje średnią stopę zwrotu na poziomie 16,35 procent. Nie najgorzej. Cały czas przebijamy rosnącą inflację.

Beta Finance (Ethereum)

W Beta Finance jest trochę słabiej. Jak zsumujemy zyski z lokaty plus nagrody z dystrybucji tokenu BETA, to otrzymujemy 7 procent w skali roku. Szału nie ma, tutaj inflacja zagląda nam do oczu.

Vires Finance (Waves)

Stopy zwrotu spadły również na Vires. Gdzie pozycje dla stable nadal wyglądają nie najgorzej:

 • 5 376 USD wypracowuje zysk w wysokości 11 procent
 • 4 720 USDT z kolei generuje zysk na poziomie ponad 16 procent w skali roku

Do tego mamy 2,1k USD w WAVES, generujące około 4 procent rocznie

Anchor Protocol (Terra)

Nie spadają za to odsetki na Anchorze. Wynoszą one obecnie 19,45 procenta rocznie, a korzysta z tego mój kapitał o wartości prawie 55,9k UST.

W kwestii korzystania a Anchora długoterminowo podczas bessy często pojawiają się wątpliwości, czy tego typu stopa zwrotu będzie możliwa do utrzymania w czasie bessy. Gdy spadnie wartość zastawionych kryptowalut (LUNA, ETH). Zwłaszcza, że nawet podczas hossy Anchor często korzysta z rezerwy, z której dopłaca do wypłacanych odsetek. Dotacje do yieldu. Trochę to przypomina dotacje na rolnictwo w Unii Europejskiej. 

Pierwsze, co należy powiedzieć, to fakt, że społeczność Anchora, może przegłosować zmianę tych odsetek. Nie zdziwię się, jeśli takie sugestie będą zgłaszane podczas bessy. Sensownym wtedy dla protokołu może być danie większych odsetek niż we wszystkich innych sensownych protokołach. Ale nie większych, niż to jest konieczne, aby być pierwszą domyślą opcją do lokowania kapitału.

Druga kwestia to to, czy w razie czego starczy rezerwy. Która wynosi obecnie kilkadziesiąt milionów dolarów. Moim zdaniem, jednym z celów ostatniego drukowania miliardów UST z LUNY z fundusz społeczności Terra, było to, aby w przyszłości część tego kapitału można było wykorzystać do dopłat w Anchorze. Więcej na ten temat podywagujemy sobie podczas najbliższego webinaru.

Dostarczanie płynności

Do moich pól płynności wjechała solidna porcja nowego kapitału. Trafiła ona głównie do Abracadabry oraz Beethoven-X. Oprócz tego zniknęła nam jedna pozycja. Sushiswap na Celo, ponieważ skończyły się tam nagrody w formie tokenów CELO. Za to mamy dwie nowe pozycje w zestawieniu. Ale po kolei.

Abracadabra Money (Arbitrum oraz Fantom)

Z abracadabry korzystam obecnie na dwóch protokołach: Fantom oraz Arbitrum. W obydwu dostarczam płynność dla MIM w pulach z innymi stablecoinami na Curve. Mój kapitał i jego rentowność wyglądają obecnie następująco:

 • Na Fantomie 100k USD wypracowuje 11,2 procenta w skali roku
 • Na Arbitrum 49,6k USD osiąga rentowność 10,2 procent w skali roku

TracerDAO (Arbitrum)

Na TracerDAO mamy symetrycznego LONGa i SHORTa x3 na Ethereum. Chociaż w praktyce nie mamy tutaj symetrii rezultatów. Ponieważ w wyniku zmienności na rynkach w ciągu ostatnich trzech miesięcy obie pozycje są pod kreską. Co jest w jakimś stopniu kompensowane przez nagrody wypłacne w tokenie TCR. W tej chwili moje pozycje wyglądają następująco:

 • 4 621 USD na longu, gdzie dostaje tokeny TCR o wartości 69 procent w skali roku
 • 5 482 USD na shorcie, gdzie mój onus wynosi 124 procent rocznie

GMX (Arbitrum)

W GMX bez zmian. Niewielkim kapitałem zapewniam płynność dla grającym z dźwignią. Otrzymując za to niewielkie nagrody. W tej chwili mój kapitał o wartości 2 242,96 USD wypracowuje zysk rzędu 65 procent w skali roku

Tokemak (Ethereum)

Tokemak jest świetnym przykładem spadającej stopy zwrotu wraz z falą spadków na rynku. Ponieważ ich nagrody są wypłacane w ich tokenie TOKE, to jak on poleciał na pysk, tak też poleciało nasze APY. Z 27 procent to zaledwie 11. 

BadgerDAO (Ethereum)

Na Badgerze nie robiłem nic. Wszystko jak leżało tak leży, a stopy zwrotu są następujące:

 • Farma w oparciu o pulę tricrypto na Curve jest warta obecnie 20k USD i generuje 48,43 procent w skali roku
 • Farma dla tokenu DIGG zawiera w sobie pozycję o wartości 3,4k USD i generuje yield o wartości 6 procent
 • Kapitał w puli płynności WBTC/DIGG na SushiSwap jest wart 17k USD i generuje 40 procent średniej rocznej stopy zwrotu
 • Dostarczam też płynność dla pary WBTC/BADGER gdzie roczna stopa zwrotu to 9 procent

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że protokół ten padł w ostatnim czasie ofiarą ataku. Był to dość oryginalny atak, który nie polegał na wykorzystaniu luk w smart contractach. Zamiast tego zaatakowano serwery, na których podmieniono kod odpowiedzialny za odbieranie nagród. Osoby chcące je odebrać musiały przyznać nowy approve (jak się okazało, dla smart contractu należącego do atakującego). Który potem był wykorzystany do czyszczenia kont. Jak się uchronić przed tego typu atakami? Niech czerwoną lampką będzie każda sytuacja, gdy w znanym nam protokole, robimy czynność taką jak zwykle, na tych samych tokenach, a jesteśmy proszeni o przeprowadzenie transakcji approve. Jedyna sytuacja, gdy to legitnie powinno mieć miejsce, to gdy projekt zmieniał swoje smart contracty. Powinniśmy więc prześledzić ich social media oraz bloga, czy takie działania miały miejsce w ostatnim czasie. W razie wątpliwości warto przed dokonaniem transakcji skontaktować się z zespołem odpowiedzialnym za rozwijanie projektu.

Beethoven-X (Fantom)


Jak wszędzie, tak i na Beethovenie, yieldy poleciały nam w dół. Ale na szczęście tragedii jeszcze nie ma. Na chwilę obecną moje pozycje wyglądają następująco:

 • 8,1k USD w puli 50% WBTC / 30% ETH / 20% USDC. Gdzie roczna stoa zwrotu to 22,67 procent (tutaj stopa zwrotu nam nawet wzrosła)
 • W puli dla stablecoinów DAI/USDC mam zdeponowane 64,1k USD, a roczna stopa zwrotu to 13,43 procenta

Balancer (Polygon)

W puli płynności LINK/ETH/BAL/AAVE znajduje się 4k kapitału, który generuje 21,75 procent zysku w skali roku

SWOP (Waves)

6,3k USD w puli płynności dla stablecoinów USDC/USDN generuje 13,94 procent w skali roku.

Spectrum (Terra)

Na Spectrum drobne zmiany. Przede wszystkim wróciłem tutaj z pulą MIR-UST z Loopa, który fatalnie działa i równie fatalnie daje zarobić. Ta pula w przyszłym miesiącu wyląduje pewnie w Astroporcie. Na teraz jednak dołączyła do trzech innych pul na Spectrum:

 • 3k USD w puli płynności SPEC-UST generuje 193 procent rocznej stopy zwrotu
 • 11,3k USD we wspomnianej wcześniej puli płynności MIR-UST generuje 37 procent rocznej stopy zwrotu
 • 17,5k USD w puli mTWTR-UST generuje zysk w wysokości 21 procent rocznie
 • Zyski na tym samym poziomie wypracowuje 14,5k USD w puli płynności akcji mAPPL-UST

Mirror Protocol (Terra)

Na Mirrorze mamy do czynienia ze znaczącymi spadkami stóp zwrotu. Powodem tego jest nie tylko załamanie rynku, ale również ograniczenie emisji tokeny MIR w formie nagród dla farmerów. Ograniczenie to było planowane od dawna w momencie pierwszej rocznicy działania projektu, co właśnie miało miejsce. Na chwilę obecną moje farmy tutaj wyglądają następująco:

 • 62k USD w puli płynności mIAU-UST, z roczną stopą zwrotu na poziomie 8,26 procent
 • 63k USD w puli płynności mSLV-UST, gdzie roczna stopa zwrotu wynosi 9,94 procenta

Z ciekawych rzeczy to protokół właśnie się reorganizuje, delistując mniej popularne mAssety (jak mGME) czy zastawy (np. MIR czy ANC). Oprócz tego w ostatnim czasie przegłosowano przeniesienie nagród za płynność na Astroport, a w społeczności pojawiła się luźna propozycja stworzenia nowego mAssetu – mUSD. Poświęćmy mu kilka zdań.

Jak sama nazwa wskazuje, byłby to stablecoin dolara. Po co nam kolejny, skoro mamy UST? Odpowiedź jest prosta. Po to, aby zrobić sobie lewar na lokacie w Anchorze, tak jak ma to miejsce na Abracadabra z emisją MIM z UST. Tutaj mógłbyś drukować mUSD pod zastaw aUST (UST na lokacie w Anchorze). Zamienia je na UST, po czym ponownie wrzucać je na Anchor, drukować mUSD jeszcze raz i tak kilka razu. Wyzwaniem byłoby utrzymanie pegu mUSD, jeśli każdy drukowałby go tylko po to, aby sprzedać go do UST. Chyba, że przegłosujemy, żeby domyślnym stable dla pul płynności mAssetów stał się właśnie mUSD. Ale to już większa zmiana. Dla samego protokołu byłaby to forma generowania dodatkowego przychodu. Na razie to tylko luźna propozycja i melodia przyszłości.

ApolloDAO (Terra)

Tutaj cały czas leży sobie 9,4k USD w puli płynności dla MIME-UST, generując dla mnie zysk w wysokości 140 procent w skali roki. Należy też nadmienić, iż Apollo zaczął wypłaty nagród z community farmingu.

StarTerra (Terra)

Na Starterze mój kapitał w puli płynności STT-UST o wartości 31,6k USD pozwala mi na branie udziału w IDO na tej platformie, a także generuje dla mnie 73,7 procent rocznej stopy zwrotu.

Kujira (Terra) 

Świeżynka w zestawieniu. Nowy projekt w ekosystemie Terra, umożliwiający automatyczne branie udziału w likwidacjach na Anchorze. Brałem udział w jego IDO na StarTerze, a kapitał z początkowej alokacji umieściłem puli płynności z UST. Na moment obecny jest one wart 3k USD i generuje dla mnie 208 procent rocznej stopy zwrotu.

Pole Finance oraz Quarry (Solana)

Druga świeżynka w zestawieniu. Para Pole Finance plus Quarry na Solanie. Tutaj wylądował mój kapitał (7,3k USD), który do tej pory pracował na farmach SushiSwap na Celo. Tam jednak skończyły się nagrody w postaci tokenu CELO, w wyniku czego opłacalność tego przedsięwzięcia znacząco spadła. Na Solanie ten kapitał jest w stanie dalej wypracowywać dla mnie dwucyfrowe stopy zwrotu. Na chwilę obecną 25 procent. 

Wynalazki

No i przechodzimy do wynalazków. O ile październik był ich miesiącem, to w listopadzie traciły one na wartości. Zazwyczaj szybciej, niż narastały nagrody ze stakingu.

Tak jak wspominałem wcześniej, w między czasie udało wypracować się x5 na HectorDAO. Podobne rzecz chce zrobić na Spartacus oraz Otter. Na razie leży to i czeka.
Z zestawienia zniknął TOMB, ponieważ w całości wyszedłem z tego projektu. W sumie w ciągu paru tygodni pozwolił mi zarobić ponad pół miliona złotych. Dziękuje.
Jeśli temat poniższych projektów jest Ci jeszcze dość obcy, ale chciałbyś go zrozumieć głębiej, to zapraszam do zapisu z naszego webinaru na ten temat.

OlympusDAO(Ethereum)

Na Olympusie mam obecnie 9.68 sOHM, które są obecnie warte ponad 5,5k USD. A roczna stopa zwrotu (oparta o auto compounding) wynosi 7 147 procent.

Przy okazji wspomnę, że protokół jest w fazie upgrade’u do drugiej wersji. Czego częścią jest nowy token gOHM. Który z jednej strony ma zastąpić wsOHM, jako płynny zastakowany token OHM, a z drugiej dać prawa do głosowania nad losami protokołu. gOHM ma być transferowalny na inne sieci. Dzięki czemu, tylko kupując i posiadając gOHM w portfelu (bez konieczności stakowania), możemy w pełni wejść w Olympusa również na innych, tańszych w użytkowaniu, sieciach. Tutaj możemy dokonać migracji naszych sOHM/wsOHM na gOHM.

Wonderland (Avalanche)

Na Wonderlandzie przybrałem już stokanizowaną formę stakingu – wMEMO. Mam ich 0,057, co daje nam wartość nam wartość 6,9k USD. Nasza roczna, autocomoundowana stopa zwrotu wynosi 78 508,7 procenta.

KlimaDAO (Polygon)

Na Klimie roczna stopa zwrotu to 48 604,8 procenta, a moja ilość zastakowanych KLIM wzrosła do 12,78. Ich łączna wartość to 8,8k USD.

Gyro Money (Binance Smart Chain)

Na Gyro roczna stopa zwrotu to 45 131,97 procent. Posiadane aktualnie przeze mnie 4.09 GYRO są warte 1,3k USD.

Geist (Fantom)

GEIST niby cały czas przynosi godne stopy zwrotu, po jest to ponad 440 procent w skali roku. Problem polega tylko na tym, że jego wartość topnieje w oczach. Obecnie stanowi zaledwie 200 dolarów (a początkowych 6k). A ten projekt będę mógł spokojnie wpisać do panteonu moich największych porażek.

Spartacus (Fantom)

Kolejny klon OHMa. Tym razem na Fantomie. Tym razem z odrobiną innowacji. Bowiem niedawno dorzucili do tego klona Abracadabra. Gdzie pod zastaw sSPA oraz FTM, możesz sobie mintować ich stablecoina. A tym samym lewarować swoją pozycję w SPA.

Na chwilę obecną mam tutaj kapitał o wartości 9,8k USD, który generuje roczną stopę zwrotu o wartości 212 643,1 procenta.

A ciekawostką jest fakt, że SPA jest obecnie wyceniany poniżej wartości Backing per SPA. Czyli teoretycznie protokół ma w skarbcu większe pokrycie per token i jego wartość.

Otter Clam (Polygon)

Ostatni z klonów Olympusa. Tym razem na Polygonie. Tutaj niewielki kapitał (2,8k USD) wypracowuje roczną stopę zwrotu na poziomie 389 174 procent.

TempleDAO

Ostatni z wynalazków. Dość oryginalny w swojej konstrukcji. Tutaj wrzuciłem kapitał o wartości 40k USD, który zostanie odmrożony w najbliższych tygodniach. Do tego czasu generuje mi 1 procent dziennie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym projekcie, to zapraszam do tego artykułu.

Co czeka na nas w grudniu?

Nie wiem

11 comments add yours

 1. Gratuluję osiągnięcia miliona dolarów, Piotr! Jesteś już rasowym crypto wielorybem 🐳😃

 2. Hej, wyświetlił mi się Twój film w polecanych na youtubie, z niego trafiłem tutaj – przejrzałem również kontent na kanale i od razu dałem suba! Będę od teraz na bieżąco 🙂 pozdrawiam

 3. Wydaje mi się, że w swoim zestawieniu przez pomyłkę zaniżasz APY na Swopie. Liczysz tylko “SwopAPY” a pomijasz dodatkowy zysk z “lp fees” oraz “gov fees” (które, o ile dobrze rozumiem, są automatycznie dodawane do puli). Swop APY oraz Total APY widać na stronie: https://swop.fi/info

  Pozdrawiam!

 4. Wydaje mi się, że w swoim zestawieniu przez pomyłkę zaniżasz APY na Swopie. Liczysz tylko “SwopAPY” a pomijasz dodatkowy zysk z “lp fees” oraz “gov fees” (które, o ile dobrze rozumiem, są automatycznie dodawane do puli). Swop APY oraz Total APY widać na stronie: https://swop.fi/info

  Pozdrawiam!

  • A nie mówiliśmy o tym na webinarze dwa tygodnie temu?

  • Zastanawiam się o co chodzi z migracja ohma
   Wszystko niby zrobiłem, zmigrowalem, mam nowy token w portfelu. W appce Olympus wzrasta mi normalnie liczba sOHM natomiast ten nowy token i w appce, i w portfelu utrzymuje dokładnie tę samą wartość od kilkunastu dni. To normalne?

Leave a Comment