Marcowe zestawienie z mojego portfela świeci się na zielono. I jest nieco krótsze, w wyniku przeprowadzonych czystek. Oprócz tego przeprowadziłem realizację zysków o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Nie zabrakło też kolejnego wartościowego airdropu.

Co się stało w moim portfelu

Jak widzimy większość pozycji w marcu zaświeciła się na zielono. Całościowo wartość posiadanych przeze mnie kryptowalut wzrosła o prawie 14 procent. Do 415 128,92 USD. Co przy kursie 4,20 PLNUSD daje nam kwotę 1 743 541, 92 w naszej rodzimej walucie.

Jeśli dodamy do tego stablecoiny oraz inne blockchainowe, ale nie kryptowalutowe, aktywa, to łączna wartość mojego portfela wynosi 1 220 093,84 USD. Czyli 5 124 394,15 PLN.

Podsumowanie liderów zacznijmy od tych spadających:

 • Geist Finance(GEIST) – spadek wartości o prawie 61 procent. Bohater jednego z naszych jesiennych webinarów na temat ekosystemu Fantom. Z agresywnym modelem wypłacania dywidendy dla posiadaczy zamrożonych tokenów w stakingu. Jeśli pamięć mnie nie byli, to wrzucałem w to około 6k USD, a teraz tego wartość to 100 dolarów. Nie wiele ten dramatyczny obraz zmieniają wypłacane do tej pory dywidenty. Jeden z namacalnych przykładów mojej omylności. A jeśli już o błędach mowa, to jak jesteś członkie Krypto Krypty i jeszcze nie widziałeś zapisu z mastermindu o naszych największych wpadkach, to zapraszam serdecznie.
 • Gyro (GYRO) – miesięczny spadek kursu o ponad 44 procent. Wynalazek Olympusowy z sieci BSC, z którego wyjąłem wkład i za darmo patrzę jak sobie dalej radzi. Nie specjalnie jest na co patrzeć.
 • Wonderland Memories (wMEMO)  – spadek wartości o ponad 16 procent. Jeden z koronnych projektów Olympusopodobnych. Tak jak pisałem w newsletterze premium niedawno przechodził mechanizm Rage Quitu (wyjście dla niezadowolonych). Obecnie notowany znacznie poniżej odpowiadającej wartości skarbca.

No to teraz pora na trzech jeźdźców wzrostów:

 • Astroport (ASTRO) – który zanotował wzrost o ponad 191 procent. Wystartowany na przełomie roku koronny DEX z ekosystemu Terra Money. Jego potencjał do wzorstu był wielokrotnie wspominany podczas odcinków Terra Środy, czy webinaru Yield Wars. W ostatnich dniach miesiąca odpalono staking xASTRO. W ciągu najbliższych dwóch tygodniu ma wystartować moduł zarządzania protokołem. W tym decydowania o tym, do jakich pul płynności będą trafiać nowe ASTRO jako nagroda za dostarczanie płynności. Nie ma jeszcze, i nie wiadomo kiedy będzie, mechanizmu zamrażania tokenów w stakingu (vxASTRO). Nie przeszkadza to jednak rynkowi w entuzjastycznym wyniesiu kursu powyżej 3 dolarów. We wcześniejszych raportach brakowało tej pozycji w zestawieniu. Głównie ASTRO znajdowało się w sekcji DeFi, w puli płynności. Środki te wypłaciłem w momencie gdy ASTRO osiagnęło ponownie swoją cenę startową (ok 2,50 USD), aby przy dalszych wzrostach nie narażać się na nietrwałą stratę. Obecnie czyste ASTRO znajdują sie w stakingu (gdzie przybierając formę xASTRO). Osiągają tam 60 procent zwrotu rocznie, a ja mogę wypłacić je kiedy tylko zechcę.
 • Concave (CNV) – wzrost wartości o 151 procent. Nowy wynalezek olympusopodobny. O którym mówiło się od miesięcy (“największy sekret w internecie”). Miesiąc temu w raporcie widzieliśmy, że sprzedawałem CRV, aby za skromny 1k DAI wejść w private sale Concave. 1 kwietnia wystartował już token projektu, a my czekamy na dalsze funkcjonalności. Zastanawiam się nad tym, czy któregoś wtorku w kwietniu nie poświęcić na dyskusję o wynalazkach olumpusowych. Dajcie proszę znać w komentarzach, czy to ma dla Was wartość i sens.
 • Aave (AAVE) – kurs wzrósł w ciągu miesiąca o ponad 70 procent. Jeden z fundementów DeFi, motor napędowy tego sektora w 2020 roku. Poprzedni szedł mu dużo gorzej. Niedawno wypuścił trzecią wersję swojego protokołu lokatowo-pożyczkowego. Być może z tym jest związany wzrost kursu. Z drugiej strony większość DeFiowych blue chipów zaczęła wyglądać dość dobrze w ostatnim czasie.

Co kupiłem? Co sprzedałem?

Tutaj się działo bardzo dużo w tym miesiącu. Głównie za sprawą czystek, których podjąłem się na początku miesiąca. Miałem sporo zalegających w portfelu coinów, po których ani nie spodziewałem się świetlanej przyszłości. Ani nie miałem specjalnie czasu śledzić ich poczyniań. Dlatego też przeprowadziłem czystki na następujących monetach:

 • 301 COCOSów poszło za 1,14 USD za sztukę, co daje łączną kwotę 343 USD
 • 1001,86 ZRX sprzedałem za 491,61 DAI, co daje kurs 0,49 USDZRX
 • 1026,88 MTA sprzedane za 472,83 DAI, co daje kurs 0,46 USDMTA
 • 487,66 KEEP sprzedane za 362,74 DAI, co daje kurs 0,72 USDKEEP
 • 12962 AMB sprzedałem za 0,0057 BTC, co daje kurs 
 • 816 TKN sprzedałem za 127 DAI, co daje kurs 0,16 USDTKN
 • 10 491 NEST sprzedane za 174,89 DAI, co daje kurs 0,0167 USDNEST

Tradycyjnie zrealizowałem też zyski na LUNA. Sprzedałem 150 sztuk przy za 15 832 UST. Co daje nam kurs 105,55 USTLUNA.

Kolejną sprzedażą był airdrop od CowSwapa. Jest to DEX który polecałem w maju tamtego roku, aby zaoszczędzić na gasie przy robieniu swapów na Ethereum. Od tamtego czasu wykorzystałem go do transakcji o wartości kilkudziesięciu tysięcy dolarów, za co otrzymałem na początku roku 3 837 niepłynnych tokenów vCOW. W ostatnim tygodniu uzyskały one płynność. Więc sprzedałem je za 5 618 USDC. Co daje nam jednostkowy kurs 1,46 dolara za COW.

Kolejna sprzedaż, to redukcja (ze stratą) mojej pozycji w TempleDAO. W ostatnich dniach marca wyczerpała się pula, z której wypłacano tak duże odsetki dla stakujących. Oprocentowanie przejściowo zmniejszono do 10 procent. Przejściowo, to znaczy aż zostaną odpalone nowe produkty zarabiające Temple Core. Kiedy to będzie i jak (czy) będzie działać nie wiadomo. Postanowiłem więc zmniejszyć swoją pozycję. Za 36 419 TEMPLE uzyskałem 23 758 FRAX, co daje nam cenę wyjścia 0,65 dolara za TEMPLE.

Ostatnim wyjściem była częściowa realizacja zysków w ASTRO. Tak jak wspomniałem wcześniej, wyjąłem tą monetę z puli płynności, i przerzuciłem do właśnie uruchomionego stakingu xASTRO. Podczas Terra Środy wspominałem o tym, że mój (z dupy) cel, to okolice 4 dolarów. Jednak właśnie odpalony staking nie obejmuje zamrażania ASTRO do vxASTRO, co było jednym z moich dupnych założeń. Dlatego postanowiłem zrealizować część zysku po przekroczeniu 3 dolarów za ASTRO. Sprzedałem 2 025 sztuk za 6 231 UST, co daje nam kurs 3.08 UST za ASTRO.

Ostatnią rzeczą, tym razem zakupową, było zwiększenie pozycji w OlympusDAO. W jednym z wydań newslettera premium pisałem o wprowadzanym mechanizmie, pozwalającym wyjąć ze skarbca wartość odpowiadającą posiadanym gOHM, jeśli cena spadła poniżej płynnej wartości odpowiadającej tokenowi. Uznałem to za jedną z przesłanek ku temu, by zainwestować i zwiększyć swoją pozycję. Za 9 472 USD zakupiłem 3.2 gOHM na sieci Avalanche. Daje to cenę jednostkową 2960 USD za gOHM. Następnie tymi środkami zacząłem finansować dźwignię na Impermax Finance, co generuje 17,45 procenta w skali roku.

Rozegrania krótkoterminowe

W marcu miałem jedno krótkoterminowe rozegranie, na którym zrealizowałem zysk x5. W jednym z newsletterów premium pisałem o odbywającym się wtedy bondingu STG (Stargate). Wziąłem w nim udział, by pod dwóch tygodniach wyjść z zyskiem razy pięć. Z początkowych 3k USD wyszedłem z kwotą 15,4k USD.

Co się stało w moim DeFi?

Stablecoiny

Największą zmianą w stablecoinach jest ubytek pozycji w MIM (ponad 43k MIM), którego beneficjentem było USDT. Przyczyną tego stanu rzeczy były lepsze okazje zarobkowe w oparciu o USDT. Całościowo ilość posiadanych przeze mnie stablecoinów wzrosła o 50k dolarów. A wzrost ten po równo podzieliły między siebie UST oraz USDC.

Lokaty

Na lokatach dwie nowe pozycje. Po za tym ponad 100 procent zwrotu na stablecoinach na Vires, co jednak wcale nie jest dobre i zdrowe. Ale po kolei.

mStable (Ethereum)

Na mStable, tak jak miesiąc temu, nadal dość nędznie. Moje 12,9k mUSD wypracowuje 5 procent rocznej stopy zwrotu.

Beta Finance (Ethereum)

Nie lepiej jest na Beta, gdzie 10,1k DAI wypracowuje trochę ponad 5 procent rocznie. Z czego głównie w nagrodach w tokenach BETA. Co trzeba claimować i sprzedawać, co na Ethereum do najtańszych nie należy.

Vires Finance (Waves)

Tu jest niby lepiej. Ale tak naprawdę jest tragicznie. Ponad 100 procent rocznie na lokacie na stablecoinach brzmi zajebiście. Ale tak naprawde, jest to wynik pewnej tragedii. Jest pierwszą oznaką jest poniższy screen:

Który pokazuje, że tyle samo USDC/USDT pożyczono, co jest na lokatach. Co oznacza, że nie ma płynności, aby wyjąć swój kapitał z lokaty. Wysokie odsetki mają do tego zachęcić, ale zniechęca do tego obecna teraz narracja upadku USDN, który dość grubo utracił ostatnio peg:

Z kolei nasze USDC/USDT są pożyczone głównie pod zastaw lokat z USDN. Teraz mamy sytuację, gdy odsetki pożyczki są 5 razy większe niż na lokacie. Co znaczy, że wartość pożyczki rośnie znacząco szybciej niż zastawu, co po dłuższym czasie może skutkować likwidacjami. Na ścieście Vires ma na sztywno ustalony kurs USDN na 1 USD. Bo gdyby tak nie było, mielibyśmy do czynienia z tornadem nieudolnych likwidacji. Które to jeszcze bardziej ciągnęły by w dół USDN. I najprawdopodobniej byłyby nie efektywne. 

Co robić, jak nie można zrobić nic (wypłacić środków z lokaty, bo wszystko jest pożyczone). W teorii jeśli nie wierzy się w odzyskanie pegu przez USDN i wydajność systemu likwidacji na Vires, to pod zastaw naszych stable możemy na maksa pożyczyć coś innego (ETH czy BTC) i uciec z tym. Problem polega na tym, że pożyczamy pod zastaw nadmiarowy, więc na starcie będziemy mieć kilkadziesiąt procent straty.

Ja na razie patrzę, czekam i się przyglądam. Moje pozycje na chwilę obecną wyglądają następująco:

 • 2,4k USD w VIRES, zarabiające rocznie 202 procent (w assetach dostępnych na platformie)
 • 4,8k USD w WAVES zarabiające 17,8 procent rocznie
 • 10,1k USDN (który jest obecnie znacznie poniżej pegu), gdzie roczna stopa zwrotu to 21,37 procenta
 • 5k w USDT gdzie stopa zwrotu to ponad 105 procent rocznie. I nie można stąd wyjąć kapitału, bo wszystko co jest na lokatach, to zostało pożyczone.
 • 21,7k USDC gdzie roczna stopa zwrotu, to również ponad 105 procent i również obecnie nie da się tego wyjąć  

Anchor Protocol (Terra)

Na Ancorze 97,8k UST wypracowuje 19,47 procent w skali roku

Mars Protocol (Terra)

 • 98,7 LUNY (o wartości 11,5k UST) na lokacie nie przynosi mi żadnych odsetek
 • Pod zastaw tego mam pożyczone 1,8k UST, za co płacę 4,18 procenta (a co potem wrzucam na Anchora na 19,5 procent)

Edge Protocol (Terra)

Na Edge na spokojnie, bez zmian:

 • 376,5 LUNA (o wartości 43,7k UST) jest na lokacie przynoszącej 2 procent w skali rok
 • 17,23k UST jest na lokacie przynoszącej 13,27 procent w skali roku
 • Mam pożyczone 13,14k UST, za które płacę 17,93 procent rocznie

Przypominam, że główna motywacja tych pozycji, to ewentualny przyszły airdrop tokenu protokołu

Impermax Finance (Avalanche)

Nowa pozycja pochodząca z naszego webinaru Innowacje w farmingu. Mam tutaj wrzucone 3,22 gOHM, które generuje 17,5 procent rocznie finansując dzwignię dla farmerów na parze gOHM/AVAX z TraderJoe.

Soluna (Solana)

Trochę taki odpowiednim mSave, z tymże na Solanie i z UST pod spodem. Z UST mintujemy solUST, które następnie możemy zastakować i otrzymać prawie 27 procent rocznej stopy zwrotu. Te procenty biorą się z dwóch miejsc:

 • Wszystkie UST wpłacone pod mint solUST trafiają na Anchora, gdzie wypracowują odsetki. Odsetki te są wypłacane w stakingu solUST. Ponieważ nie każdy solUST jest zastakowany, a każdy UST który został zdeponowany do jego utworzenia jest na Anchorze, to już tutaj możemy mieć wyższy yield niż na Anchorze. I rzeczywiście, jest to prawie 21 procent (20,2 mln solUST jest zastakowany, a w Anchorze mamy 21,5mln UST).
 • Dodatkowy yield do dystrybucje tokenu protokołu

Przerzuciłem tutaj kapitał z Pole Finance, gdzie skończyły się nagrody. I obecnie na moich 8,3k solUST zarabiam niemal 27 procent rocznie.

Vaulty

Z Vaultów została nam tylko jedna pozycja. Pole Finance przestało wypłacać nagrody, a strategia dla MIM na Yearn na Fantomie była długoterminowo jednocyfrowa, więc środki przeniosłem gdzie indziej.

RoboVault (Fantom)

Szału nie ma, odsetki dla 15k MIM spadły w okolice 8 procent. Zdecydowałem się jednak na razie nie likwidować pozycji, głównie za sprawą ewentualnego airdropa tokenu protokołu

Dostarczanie płynności

Nie żyje król, niech żyje król. Tak można by podsumować miesiąc w kontekście rynku dostarczania płynności. O ile pod koniec marca wszyscy się ekscytowali się startem Solidly na Fantomie, to yieldowe eldorado skończyło się bardzo szybko. Teraz gorącym tematem jest międzychainowy most Stargate, który dwucyfrowym yieldem wynagradza płynność dla stablecoinów na wielu łańcuchach. Oprócz Solidexa (opartego o Solidly) zrezygnowałem również z dostarczania płynności na moście BoringDAO (za niskie yieldy). 

Abracadabra Money (Arbitrum)

Cały czas dostarczam płynność dla MIM na sieci Arbitrum. Moje 62,9k USD kapitału jest wynagradzane rocznymi odsetkami o wartości prawie 13 procent.

GMX (Arbitrum)

Prawie 2k USD kapitału dostarcza płynność dla handlujących z dźwignią na platformie GMX. Moje roczna stopa zwrotu to ponad 47 procent. I jest ona wyłacana w Etherze oraz zavestowanym tokenie protokołu.

Tokemak (Ethereum)

Na Tokemaku kisi się moje 9,9k USDC, “wypracowując” 4 procent rocznej stopy zwrotu.

BadgerDAO (Ethereum)

Moje trzy główne vaulty na Badgrze to:

 • 18,6k USD w puli płynności TriCrypto z Curve podlewanej Convexem. Gdzie moja roczna stopa zwrotu to ponad 13 procent. Spadła ona znacząco, gdyż pula ta (i dwie pozostałe) nie są już boostowane dodatkowymi tokenami BADGER.
 • 13,8k USD w puli płynność WBTC/DIGG generuje 28 procent rocznie
 • 4k USD w puli płynności WBTC/BADGER generuje 18 procent rocznej stopy zwrotu

Beethoven-X (Fantom)

Moje dwie pule płynności na Beethovenie to:

 • 47,4k USD kapitału w puli USDC/UST generującej 14,45 procent rocznie
 • 7,4 w puli płynność WBTC(50)/WETH(30)/USDC(20) generującej prawie 12 procent rocznie

Balancer (Polygon)

W puli płynności LINK/WETH/BAL/AAVE znajduje się 3,8k generując 23 procent rocznie

Spectrum (Terra)

Trzy farmy na Spectrum pozostają bez zmian:

 • 3,7k UST w puli płynności SPEC-UST generujące 94 procent rocznie
 • 16,6k UST w puli mTWTR-UST generujące ponad 30 procent rocznie. Dla przypomnienia, jest to część mojej delta nautralnej strategii na syntetycznych akcjach Twittera. Druga część to short bezpośrednio na Mirrorze
 • 16,3k UST w puli płynności mAPPL-UST, gdzie roczna stopa zwrotu to prawie 31 procent

Mirror (Terra)

Na mirrorze:

 • Trzymam syntetyczne tokenu trustu złota mIAU o wartości 64,9k UST
 • Dostarczam płynności dla syntetyków trustu srebra mSLV. Tutaj wartość mojego kapitału to 66k UST i generuje on 16 procent rocznie
 • Wspomniany wcześniej short na mTWTR o wartości 162,5 tokenów

Gdy przyjrzymy się stronie notowań mAssetów od pewnego czasu zauważymy pewne zjawisko:

Różnica między ceną aktywa na tradycyjnych parkietach, a jego syntetykiem na Mirrorze często wynosi wręcz kilkanaście procent. Zazwyczaj aktywa na Mirrorze są droższe. Z czego to wynika. Dwie potencjalne przyczyny:

 • Rynek tradycyjny jest otwarty tylko przez kilka godzin w dni robocze. Handle na Mirrorze dzieje się non stop. Jeśli w czasie niehandlowym na rynku dzieją się ważne wydarzenia, to ludzie na Mirrorze na nie reagują zanim rynki tradycyjne wzowią pracę, powodując odchylenie ceny. Wtedy zazwyczaj odchylenie znika (maleje) po otwarciu rynków tradycyjnych. Jednak wysokie premium na Mirrorze to stan obecny od paru tygodni, więc nie można tego wytłumaczyć w ten sposób.
 • Drugie wytłumaczenie to mała płynność dla poszczególnych mAssetów (zazwyczaj parę milionów USD). Na tak mało płynnym rynku dużo łatwiej jest o zachwianie ceną. 

Co robić według tego zjawiska. Możemy założyć, że rynek kiedyś wróci do względnej równowagi i premium zmaleje. Wtedy nie kupujemy assetów na rynku, bo kupujemy je już na starcie o 10-15 procent drożej. I jak premium wróci do równowagi, to nasze aktywo będzie musiało to odrobić. Ale z drugiej strony wysokie premium to świetna okazja do shorta. Przypominam, że minutujemy po cenie z rynków tradycyjnych, a sprzedajemy po cenie z Mirrora. I tutaj te 10-15 procent działa na naszą korzyść. Czekamy aż premium wróci do normy (w międzyczasie zarabiając MIR na short farmie), po czym odkupujemy aktywo po normalizowanej cenie o oddajemy shorta). Z kolei jak mamy zniżkę na dane aktywo (na Mirrorze jest tańsze niż na rynkach tradycyjnych), to możemy je kupić ze zniżką. Ja tak właśnie zrobiłem na mKO handlowanym w 13 procentowej promocji. 

ApolloDAO (Terra)

Na Apollo mam umieszczoną pulę płynności dla mIAU-UST. Jest ona warta 42k UST i generuje około 20 procent w skali roku.

Astroport (Terra)

W Astroporcie cały czas leżą nie ruszane, widoczne powyżej, pule płynności z pierwszego etapu lockdropu. Ruszyłem za to pulę ASTRO-UST, gdzie skończył się vesting i cena wróciła do poziomów startowych (po czym je przekroczyła). Wyjąłem wtedy ASTRO z LP, aby nie odczuwać nietrwałej straty przy dalszym wzroście. I umieściłem jest w stakingu xASTRO (ponad 40 procent rocznej stopy zwrotu), po czym część (2k sprzedałem po przekroczeniu 3 dolarów za sztukę).

LOOP (Terra)

Z LOOPa wyjąłem kapitał z puli płynności LUNA-bLUNA. By mieć z czego realizować zyski.Pozostały tutaj dwie pozycje:

 • 1,3k w puli KUJI-aUST, gdzie zarabiam 45 procent rocznie
 • 28,7k dolarów w puli aUST-UST gdzie zarabiam 11 procent rocznie. Opłacalność spada i zbliża się do progu z Anchora więc prawodopodobne jest, że za miesiąc nie zobaczymy już tej pozycji

StarGate (Avalanche, Polygon)

Multichainowa świeżynka o której pisałem w newsletterze premium. Przez dwa tygodnie zarobiłem x5 na tokenie STG. Ten zysk jest już zrealizowany, ale cały czas farmie ten token moimi stablecoinami (z całkiem przyzwoitymi stopami zwrotu):

 • 18,5 procent na 28,7k USDT na sieci Avalanche
 • 18,8 procenta na 29,5k USDC w sieci Polygon
 • Prawie 20 procent na 15,4k USDT również na sieci Polygon.

Aperture Finance (Terra)

Również świeżynka. Tym razem z sieci Terra, pozwala na automatyczne wchodznie w delta neutralne pozycje na Mirrorze. Odbyw się to jednym kliknięciem, nie trzeba samodzielnie liczyć ile czego gdzie kupić, zastawić czy mintować. A do tego pewnie zrobią swój token, więc uważam, że warto. Ja mam 10k UST w strategii bazującej na mTWTR

Agora (Metis)

Agory zabrakło miesiąc temu w zestawieniu. Wynikało to z mojego przeoczenia. Czekałem tutaj na launch tokenu. Niby się doczekałem, ale się zawiodłem. Token niby wystartował, ale bez płynności, bez wartości i właściwie bez funkcjonalności Agora Swap, o której tak trąbił zespół. Obecne stopy zwrotu są w okolicach 10 procent. Nie jest to powalające, dlatego najprawdopodobniej Agory nie zobaczymy w kolejnym zestawieniu. Moje aktualne pozycje to: 

 • 34,1k USDC zarabiające 8 procent z kawałkiem rocznie
 • 23,3k USDT generujące 10 procent rocznie
 • 7.4 METIS z odsetkami na poziomie półtora procent rocznie

Drachma (Metis)

Z Drachmą jak z Agorą. Też o niej zapomniałem miesiąc temu farmiąc token czekając na jego uruchomienie. Tutaj się nie doczekałem, ale i tak się rozczarowałem. Bo brak aktywności twórców wskazuje na to, że być może w ogóle się nie doczekam. Ale jeszcze chwilę poczekam z moimi 10k w puli USDC-USDT.

Wynalazki

Trochę się działo, trochę się niedziało. Wyszedłem z większości z pozycji w TEMPLE, dokupiłem gOHM i zastanawiałem się (a właściwie zastanawiam nadal) nad zrobieniem tego z wMEMO. Ale po kolei.

OlympusDAO (Ethereum)

Jestem posiadaczem 3.5 gOHM. Nie widać tego na obrazku, bo jak wspomniałem wcześniej, nowozakupiona większość tej kwoty generuje dla mnie dodatkowy zysk na Impermax Finance. Nagroda za staking (wyrażona jako otrzymane OHM względem zastawionych OHM) to obecnie 933 procent rocznie. 

Gdyby ktoś się pytał, to motywacją do zwiększenia pozycji było wprowadzenie mechanizmu odbierania wartości ze skarbca, gdy cena tokenu spada poniżej przypadającej płynnej wartości. O czym pisałem w jednym z wydań newslettera premium.

Wonderland (Avalanche)

Na Wonderlandzie odsetki są cały czas nieprzyzwoicie wysokie. Prawie 78k procent roczniej stopy zwrotu (wyrażonej w TIME do zastakowanego TIME). W związku z odbywającym się mechanizmem rage quit zastanawiałem się nad zwiększeniem pozycji. Nie zdecydowałem się na to, ale cały czas jeszcze to rozważam.

KlimaDAO (Polygon)

Na KlimaDAO mam zastakowane ponad 53 KLIMA. Przynoszą one zysk 947 procent dziennie. I są obecnie warte około 1,1k USD.

Gyro Money (BNB Chain)

Mój darmowy pociąg w Gyro Money składa się obecnie z ponad 15 wagoników (15,2 GYRO). Odsetki wynoszą prawie 1100 procent rocznie. A wartość mojej pozycji to okolice 1,1k USD

TempleDAO (Ethereum)

Tak jak pisałem wyszedłem z większości pozycji. Moją motywacją był spadek APY do 9 procent. Jednak co ciekawe od tego momentu nie mamy wcale gwałtownego spadku ceny. Jesteśmy stale w okolicach 65 centów. Na chwilę obecną mam zastakowane 2200 OGTEMPLE, co przelicza się na 8458 TEMPLE.

Co nas czeka w kwietniu?

Nie wiem

8 comments add yours

 1. Mam pytanko czy te 5 baniek to jest zysk na czysto? ogladalem Twojego vloga bodajze w marcu poprzedniego roku i miales juz okolo 2 banki. Jakim kapitalem wchodziles w rynek , od czego w zasadzie liczysz ten zysk?
  pozdro ;

  • Czym jest to 5 baniek jest napisane w tym raporcie

 2. Czy mając zastakowane stt-ust w lockdropie astro bierzesz (lub zamierzasz wziąć) udział w ido-s na starterze?

 3. Wolałbym coś innego niż wynalazki olympusopodobne. Ciekawy dla mnie ostatnio jest wątek seniorage, który przeżywa (po szalonym początku roku) okres intensywnej innowacji aby rozbudować usecase’y swoich peg-coins. Albo w ogóle temat innowacyjnych protokołów defi, co ludzie budują? Wspomniałeś też o Layer 0 – zachęcam do rzutu okiem na Nervos Network i ich sieć.

 4. bardzo fajny raport piotrek dzieki, ja wlasnie poznalem solune i jestem mega zadowolony bo to nastepne fajne miejsce do zarabiania na stablach. + zaczynam sie przygladac trustom na zlocie i srebrze 🙂 .mega jakosc plynie od ciebie ,mam roczna subskrypcje i juz wiem ze zostaje na zawsze z KK . pozdro

  • Miło słyszeć, dzięki za miłe słowa i powodzenia na rynkach

 5. Piotr, Twoja stronka sprzedażowa nie działa a chciałem zakupić. Pozdrawiam

  • Dzięki za danie znać, będziemy naprawiać

Leave a Comment